Czy nadal będziemy kibicować polskiej reprezentacji?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czy nadal będziemy kibicować polskiej reprezentacji?
Kibice reprezentacji Polski podczas meczu grupy H piłkarskich mistrzostw świata z Kolumbią, 24.06.2018 bm. przy Hali Stulecia we WrocławiuFoto: PAP/Maciej Kulczyński

Polska przegrała 0:3 z Kolumbią i odpadła z mistrzostw świata w Rosji. Fachowcy i kibice są zgodni, wyniki bolą. 

Posłuchaj

Czy mimo porażek nasi piłkarze mogą wciąż liczyć na wsparcie kibiców? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Ale najgorszy jest styl, brak zaangażowania i brak umiejętności naszej kadry. Aż nieprawdopodobne, że to ta sama drużyna, która wygrała grupę eliminacyjną przed mundialem.

– Coś musiało się stać między 12 a 24 czerwca. Byłem jedną z tych osób, które mówiły, że nie tylko wyjdziemy z grupy, ale wręcz dojdziemy do półfinału. Adam Nawałka i Zbigniew Boniek wyciągnęli nas z piłkarskiego niebytu. Ranking FIFA i awans z 80. miejsca do pierwszej dziesiątki odzwierciedlał to i zmienił sposób myślenia piłkarskiego świata o naszej kadrze. W meczu z Chile zagraliśmy fenomenalną pierwszą połowę, w sparignu z Litwą przeciwnik nie istniał. Stanowiliśmy wtedy drużynę. I nagle, na turnieju, Adam Nawałka zaczął kombinować ze składem, ustawieniem, całym systemem. W każdym systemie piłkarz musi umieć grać, a tu nastąpiło pomieszanie z poplątaniem. Katastrofa z Kolumbią była tak naprawdę następstwem porażki z Senegalem – mówi były reprezentant Polski Jan Tomaszewski.

– Graliśmy z Kolumbią, która jest drużyną pod każdym względem lepszą od naszej. Przypomniały mi się te czarne czasy naszej piłki sprzed Adama Nawałki, gdy patrzyliśmy jak świat gra w piłkę, a my przegrywamy wszystko. Być może trochę uśpiły nas eliminacje. Nasze awanse na dwa ostatnie duże turnieje były niezwykle zasłużone. Euro 2016 było sukcesem po chudych latach kadry. Zapomnieliśmy jednak, że w przeciwieństwie do tamtych mistrzostw, tu wielu naszych piłkarzy miało znacznie gorszy sezon, wielu odniosło ciężkie kontuzje. Są tacy, którzy odsądzają Adama Nawałkę od czci i wiary za taktykę. Z mojego punktu widzenia w tej reprezentacji zawodzą siła i szybkość, to znaczy, że tego w tej drużynie nie ma. Nie dorównamy indywidualnie piłkarzom takim jak James Rodriguez czy Cuadrado. Naszą siłą były koncepcja, pomysł, zespół i taktyka – dodaje Mirosław Żukowski z dziennika "Rzeczpospolita".

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której oprócz ekspertów wypowiedzieli się nasi słuchacze.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski 
Goście: Jan Tomaszewski (były piłkarz, bramkarz "Orłów Górskiego"), Mirosław Żukowski (kierownik działu sportowego "Rzeczpospolitej"), Ryszard Drewniak (dziennikarz sportowy), Krzysztof Piasecki (satyryk), Adam Godlewski (publicysta sportowy), Krzysztof Skiba (muzyk)
Data emisji: 26.06.2018
Godzina emisji: 12.05

ml/mk

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:


Polecane