Najkrótsza noc w roku w "Trójce pod Księżycem"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Najkrótsza noc w roku w "Trójce pod Księżycem"
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Erkki Makkonen/Shutterstock.com

Nadszedł najdłuższy dzień w roku. I najkrótsza noc. Może nie warto się w ogóle kłaść? Nieprzespane noce bywają udręką. Bywają też czymś wspaniałym. Pamiętamy je długo, nawet przez całe życie.

Posłuchaj

Dla czego nie warto kłaść się spać? (Trójka Pod Księżycem)
+
Dodaj do playlisty
+

Dlaczego warto zarwać noc? Ten wpis odnalazłem na stronie "Fundacji Mysikrólik – Na Pomoc Dzikim Zwierzętom" prowadzącej w Bielsku-Białej Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt.

Nieprzespane noce… Takie niestety zdarzają się dość często (niektóre dzikie zwierzęta są bardziej aktywne po zmroku i wtedy ulegają wypadkom). (…) O godzinie 24.00 do "Mysikrólika" z Kaczyny (powiat wadowicki) przywieziono potrąconą łanię. Zwierzę było młode (64 kg) dlatego zdecydowaliśmy się na jej przyjęcie, bo z dorosłym osobnikiem byłby mały, a nawet duży kłopot. Łania, pomimo że młoda, i tak była ogromna. Największym problemem był jednak pourazowy obrzęk mózgu i rany do szycia. Walczyliśmy o jej życie do rana. Niestety, się nie udało. Dlatego, jeśli kiedyś się zdarzy, że odbierając telefon od Państwa będziemy "nie w sosie", a nasz głos będzie lekko "barani", prosimy o wybaczenie – piszą państwo Agnieszka i Sławomir Łyczko.

Nieprzespane noce. Dla czego warto zarwać noc? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Trójka pod Księżycem
Prowadzi: Dariusz Bugalski
Data emisji: 22.06.2018
Godzina emisji: 0.07

Polecane