Bardziej Malta niż mundial

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Bardziej Malta niż mundial
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Alex Cimba/shutterstock.com

Malta – Relacje Międzypokoleniowe – Audioriver – Fotofestiwal – Survival – Tribute to Alibabki.

Zaczynamy, polecamy. Agnieszka Obszańska poleca skok do Poznania... "Skok w wiarę" to temat przewodni – idiom tegorocznego festiwalu MALTA. Spektakle, Generator Malta, działania performatywne, koncerty, spotkania – jak co roku Malta szykuje bogaty program. Po pięciu latach powracają do Poznania artyści legendarnej belgijskiej grupy Needcompany. Grace Ellen Barkey, Jan Lauwers oraz Maarten Seghers spotkają się z widzami festiwalu w nowej roli – kuratorów idiomu "Skok w wiarę". Więcej opowiada u nas dyrektor festiwalu – Michał Merczyński. UWAGA! Poznań dzisiaj nie śpi – zapraszamy na Silent Disco z NOSem :) Już po raz piąty!!! 

Tu można wysłuchać pierwszej godziny audycji z 16.06.2018 >>> 

Tu można wysłuchać drugiej godziny audycji z 16.06.2018 >>>

Agnieszka Szydłowska wybrała w tym tygodniu wyprawę do Stalowej Woli. A dokładnie przygotowanie, wstęp do wydarzenia nadchodzącego we wrześniu. Trwa właśnie nabór do III edycji RELACJI. Międzypokoleniowych Spotkań Teatralnych. Aby wziąć udział w konkursie na najlepszy amatorski spektakl międzypokoleniowy, należy zapoznać się z regulaminem konkursu, a następnie  przesłać kartę zgłoszeniową wraz z nagraniem proponowanego spektaklu. Zgłoszenie należy przesłać do 30 czerwca 2018 (decyduje data stempla pocztowego).

Odwiedzają nas Janusz Rutkowski i Maken. Opowiadamy o ciekawym pomyśle połączenia utworów zespołu Alibabki z talentem młodszych artystów, a wszystko to z Jamajką w tle... Pomysłodawcy płyty i organizatorzy zbiórki pieniędzy na ten cel piszą: "Odkrywamy nieopowiedzianą historię Alibabek jako pionierek nowego stylu. Ponad pół wieku temu stworzyły podwaliny polskiej sceny reggae i ska. To tak nieprawdopodobna i piękna opowieść, że postanowiliśmy zrobić wszystko, żeby poznał ją świat. Po jamajsku mówiąc, to nasze roots, nasze korzenie. Ukoronowaniem trzyletniej pracy naszej ekipy będzie wyjątkowy album, który pokaże twórczość Alibabek z zupełnie innej perspektywy. Alibabki zaśpiewają tu w towarzystwie całej plejady zaproszonych wokalistów i wokalistek, zagrają i płytę zrealizują najwięksi fachowcy, a ty będziesz tańczył do największych hitów Alibabek w gorącym, karaibskim sosie. Tu muzyka łączy pokolenia, środowiska i kontynenty. Brzmi ciekawie?" Zapraszamy do włączenia się w projekt Tribute to Alibabki


Plakat promujący festiwal SURVIVAL 16. Przegląd Sztuki Plakat promujący festiwal SURVIVAL 16. Przegląd Sztuki

Ruszamy do Wrocławia i zapowiadamy Przegląd Sztuki SURVIVAL, jeden z największych przeglądów sztuki współczesnej w przestrzeni publicznej w Polsce, który startuje już 22 czerwca. Co roku wybierana jest inna lokalizacja, przestrzeń w której rozgrywa się SURVIVALowa akcja, tym razem będzie to dawny pałac rodziny Wallenberg-Pachalych, który łączy się z tematem tegorocznego przeglądu, a jest nim KAPITAŁ. W ramach przeglądu w przestrzeni pałacu zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt prac artystycznych, realizowanych w różnych mediach (malarstwo, rzeźba, instalacje dźwiękowe, prace wideo) przez artystów z Polski i z zagranicy. Wystawom towarzyszyć będą jak zwykle debaty i wykłady, oprowadzania kuratorskie, spacery, pokazy filmowe i scena dźwiękowa (!!!). O festiwalu opowiada u nas Michał Bieniek, a za tydzień nadajemy z Wrocławia:) 

Plakat promujący Foto Festiwal w Łodzi Plakat promujący Foto Festiwal w Łodzi

Przenosimy się też do Łodzi, gdzie 21 czerwca rusza FOTOFESTIWAL – 17. Międzynarodowy Festiwal Fotografii. Tegoroczna edycja w centrum uwagi stawia relacje łączące naturę i człowieka. Do udziału w programie zaproszono artystki i artystów oraz kuratorki i kuratorów, którzy nie poprzestają na dokumentacji zmian w przyrodzie, ale zajmują się nią również w kontekście etyki, władzy czy historii.  Nadchodząca edycja to: blisko 30 wystaw; ponad 100 międzynarodowych gości; rozstrzygnięcie konkursów: Grand Prix Fotofestiwal oraz Fotograficzna Publikacja Roku i co jeszcze? Więcej opowiada nam Marta Szymańska.

Michał Margański także zabiera nas na festiwal. Po zapowiedzi Tauron Nowa Muzyka Katowice [mamy kolejne KARNETY do oddania w dobre ręce] przyszedł czas na Audioriver. Płocki festiwal startuje 27 lipca i jest sprawdzonym świętem dla fanów muzyki elektronicznej. W tym roku festiwal wychodzi "w miasto" i "w przyrodę".

W telefonicznym skrócie mkniemy przez Gdańsk, Szczecin i Lublin

na FB 24/7

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury
Autorzy: Agnieszka Szydłowska, Agnieszka ObszańskaMichał Margański 
Data emisji: 16.06.2018 
Godziny emisji: 13.09, 14.08

Polecane