w mbk 18 maja 2008

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
w mbk 18 maja 2008

- I znów - z Warszawy, choć już "jedną nogą" - na najważniejszym dla nas Festiwalu - DWA TEATRY w Sopocie. - W Sopocie, w którym w ten weekend obchodzi swoje 15 urodziny "Topos".

- Rozmowę z redaktorem periodyku KRZYSZTOFEM KUCZKOWSKIM, z myślą o tym wydaniu MBK, nagrywałam w siedzibie pisma przed dwoma tygodniami, podczas Święta ulicy Bohaterów Monte Cassino.

- Jak powie mi dyrektor Teatru PR, świetny reżyser i aktor - Krzysztof Zaleski - "my nie działamy przypadkowo". Teatr Radiowy przygotował bowiem na tę niedzielę dla nas słuchowisko Krzysztofa Kuczkowskiego ( patrz: strona Sceny Teatralnej Trójki ). 

 

- Z myślą z kolei o Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Telewizji Polskiej, wybrałam się do Łazienek Królewskich, by tam spotkać się z dyrektorami artystycznymi Festiwalu: KRZYSZTOFEM ZALESKIM i KRZYSZTOFEM DOMAGALIKIEM. - Zapowiedź Festiwalu - to nieomal - rytuał. - Po raz pierwszy wszak mamy okazję aż tyle czasu poswięcić mu - większa część wydania MBK! ( w obecnej formule ).

 niż Krzysztof imieniu. To - Czesław - CZESŁAW APIECIONEK - najsłynniejszy polski księgarz, którego poprosiłam o skomentowanie 53 MIĘDZYNARODOWYCH TARGÓW KSIĄŻKI. Te - do dziś odbywają się w Warszawie.

 

- W tle więc: wiosenne ogrody i targowy zgiełk.

- Więcej na temat MTK w TPK za tydzień ( patrz: wpis na stronie TPK - już gotów ).

- Zapraszam.

- Z ostatniej chwili. - Czesław Apiecionek tak pięknie i długo mówił, że to wydanie tego nie udźwignie. - Ponawiam więc zaproszenie do TPK, tam - "lepiej późno niż wcale" - usłyszymy rozmowę ze znakomitym księgarzem.

- Znacznie bardziej oszczędny w słowa był podczas naszej targowej rozmowy pan RYSZARD KRYNICKI, a że mówił równie pięknie, miło mi poinformować Państwa, że to on wystąpi w roli czwartego gościa MBK - nie - Krzysztofa:)

- Rozmowa z panem Ryszardem - ważna - sądzę - dla miłośników twórczości Zbigniewa Herberta.

Polecane