BAiKA: rozwinęliśmy się i mamy apetyt na więcej

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
BAiKA: rozwinęliśmy się i mamy apetyt na więcej
Marek Niedźwiecki, Katarzyna "Kafi" Sondej i Piotr Banach w studiu radiowej Trójki Foto: Piotr Kordaszewski/Polskie Radio

W lutym ukazała się debiutancka płyta zespołu BAiKA. Muzyczny duet tworzą Piotr Banach, założyciel i lider takich zespołów jak: Hey i Indios Bravos, i Katarzyna "Kafi" Sondej, grająca na instrumentach klawiszowych i perkusyjnych wokalistka. 

Posłuchaj

Zespół BAiKA u Marka Niedźwieckiego (Markomania/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

IMG_1871 1200.jpg
Fisheclectic: mamy muzyczne ADHD

"Byty zależne" to zbiór siedemnastu autorskich kompozycji, w których pobrzmiewają echa różnych stylistyk – od rocka, przez elektronikę po reggae. Wszystkie teksty napisane są po polsku i opisują relacje zachodzące pomiędzy bliskimi sobie ludźmi, co sprawia, że każdy może w nich odnaleźć odrobinę siebie.

– Ta płyta długo dojrzewała. W końcu jest i znalazło się na niej 12 utworów. To nasza odsłona bardziej bogata, elektroniczna. Zaczynaliśmy w klimatach poezji śpiewanej. Myślę, że się rozwinęliśmy i mamy apetyt na więcej – mówi Katarzyna "Kafi" Sondej. 

– Świetnie pracuje mi się z Kafi. Odnalazłem w niej coś, czego od dawna szukałem. Jest dla mnie bardzo inspirująca i myślę, że zostaniemy ze sobą na dłużej – dodał Piotr Banach. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji. 

***

Tytuł audycji: Markomania
Prowadzi: Marek Niedźwiecki
Gość: Piotr Banach (muzyk), Katarzyna "Kafi" Sondej (wokalistka, instrumentalistka)
Data emisji: 9.06.2018
Godziny emisji: 12.08

materiały prasowe/kw/mk

Polecane