22. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik – wyjątkowe wydarzenie dla całych rodzin

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
22. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik – wyjątkowe wydarzenie dla całych rodzin
21. Piknik NaukowyFoto: Marzena Leskiewicz

Jak szybka jest mrówka? Czy rośliny mają mięśnie? Dokąd pędzi światło? Odpowiedzi na te pytania są w zasięgu ręki – wystarczy przyjść na 22. Piknik Naukowy.

Ta największa w Europie impreza plenerowa związana z nauką odbywa się w tym roku pod hasłem "Ruch". Na całe rodziny czeka ponad 800 różnorodnych aktywności, które z pewnością poruszą wszystkich odwiedzających.

Sprawdźmy, jak wyglądają nogi owadów i bakterii. Zajrzyjmy do menu dla rozwielitek i spróbujmy wczuć się w emocje szympansów. Przekonajmy się, że bańki mydlane można odbijać paletką do tenisa stołowego, a ciepło da się zobaczyć. Przemierzmy wspólnie kilka labiryntów, zbudujmy maszynę Goldberga i zbadajmy własną kondycję. Dzięki specjalnemu symulatorowi, będzie nawet można wcielić się w dziecko w brzuchu mamy!

Dowiedzmy się razem, czym bawiły się japońskie dzieci kilkaset lat temu i poznajmy tradycyjne gry z Wietnamu czy Filipin. Weźmy do rąk prawdziwe teatralne lalki i pobawmy się w pracę listonosza w czasach Inków. Zasadźmy własny las w słoiku i przyjrzyjmy się wynalazkom polskich konstruktorów, takim jak egzoszkielet, cyberryba i robopszczoła.

Mimo tego, że Piknik odbywa się w dzień, popatrzmy wspólnie w gwiazdy i nauczmy się obsługiwać teleskop. Poprowadźmy razem z dziećmi łazika marsjańskiego, model samolotu bezzałogowego, skonstruujmy nasze własne rakiety, helikoptery, poduszkowce. Przekonajmy się całą rodziną, że astronomia może być ciekawa i zrozumiała już dla kilkulatków.

Jeśli lubią Państwo motoryzację, koniecznie odwiedźcie stanowiska ukazujące najnowsze rozwiązania w tej dziedzinie. Zobaczcie auta o napędzie hybrydowym, elektrycznym i wodorowym. Poznajcie Formułę Student, w której ścigają się bolidy stworzone przez młodych inżynierów – zapoznajcie się z pojazdami, mogącymi przejechać 500 km na litrze paliwa! Skorzystajcie także z symulatora Formuły 1 i zajrzyjcie do nowoczesnego radiowozu policyjnego.

Od aut wolicie Państwo kolej i pociągi? Czekają na Was modele torowiska, lokomotyw i wagonów. Będzie też pociąg elektromagnetyczny, makieta kolejki i oryginalny symulator prowadzenia lokomotywy, na którym ćwiczą zawodowi maszyniści.

Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik to wydarzenie unikatowe, odbywające się tylko raz w roku. Tu Wasze dzieci mogą dostrzec fascynujące oblicze nauki i odkryć własne zainteresowania. Wizyta na Pikniku to także najlepsza inspiracja i motywacja do uczenia się.

Dajmy się poruszyć nauce!

22. Piknik Naukowy 22. Piknik Naukowy

22. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik – 9 czerwca 2018 r. w godz. 11.00-20.00 na PGE Narodowym w Warszawie. Więcej informacji: pikniknaukowy.pl. Wstęp wolny!

Piknik Naukowy jest największą w Europie imprezą plenerową o tematyce naukowej, organizowaną przez Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik. Celem przedsięwzięcia jest upowszechnianie wiedzy z różnych dyscyplin naukowych poprzez spektakularne eksperymenty i doświadczenia. Piknik Naukowy jest wydarzeniem unikatowym na skalę globalną, przyciąga wielu zagranicznych gości i stanowi wzór do naśladowania, a swoje Pikniki organizują Ukraina, Gruzja, Chorwacja, Rosja i Litwa. Współorganizatorem Pikniku Naukowego jest PGE Narodowy w Warszawie.

Stanowisko Trójki – aktywności:

Godz. 11.00-12.00 – Tomasz Rożek

Godz.12.00-13.00 – Katarzyna Stoparczyk

Godz. 13.00-14.00 – Michał Margański

W namiocie Polskiego Radia Trójkę reprezentować będą Krzysztof Łoniewski i Paweł Januszewski (godz. 17.00-18.00).

W namiocie Agencji Muzycznej płyty podpisywać będzie Marek Niedźwiecki, a swoją książkę o Grzegorzu Ciechowskim – Piotr Stelmach (od godz. 13.30).

Polecane