Jak pomóc spełnić marzenia osieroconych dzieci?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jak pomóc spełnić marzenia osieroconych dzieci?
Zdjęcie ilustracyjneFoto: ChameleonsEye/shutterstock.com

W jaki sposób można im pomóc i spełnić ich marzenia? I jak czasami niewiele potrzeba, żeby przywrócić im beztroskie dzieciństwo? 

Posłuchaj

"Tumbo pomaga", czyli słoń spełniający marzenia (Czas niezwykły/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

dzieci wózek inwalidzki rysunek 1200.jpg
Na pomoc dzieciom ze stwardnieniem rozsianym

W audycji rozmawialiśmy o bajkach, plasterkach i programie "Tumbo pomaga", wspierającym osierocone dzieci i ich opiekunów z całej Polski. Dlaczego symbolem całego przedsięwzięcia jest słonik?

– Słonie, tak jak ludzie, przeżywają żałobę. Po śmierci swoich bliskich odwiedzają miejsce, w którym odszedł członek rodziny. Słonik Tumbo ma podniesioną trąbę, ponieważ chcemy, aby nasi podopieczni po stracie wrócili do normalnego życia. Oprócz wsparcia finansowego chcemy dać pomoc psychologiczną – mówi Justyna Ziętek, dyrektor ds. socjalnych Fundacji Hospicyjnej i koordynator akcji charytatywnych w ramach Funduszu Dzieci Osieroconych.

– Staramy się spełniać marzenia dzieci. Na pierwszym miejscu jest pomoc socjalna. Ważna jest aktywność "Tumbo teamów", czyli poszukiwania funduszy na różne potrzeby – mówi Agnieszka Paczkowska, koordynator merytoryczny "Tumbo pomaga" i psycholog Hospicjum im. księdza Dutkiewicza w Gdańsku.

W cyklu "Na wyciągnięcie ręki":

Zapowiedzieliśmy startujący w czerwcu SOW, czyli System Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON-u. To prawdziwa rewolucja, nowoczesny system informatyczny, który pozwoli osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom na składanie wniosków o dofinansowanie bez wychodzenia z domu. Tym, którzy nie mają odpowiedniego sprzętu i dostępu do internetu pomogą mobilni asystenci (około 1200 asystentów w całej Polsce). Sprawa jest niezwykle ważna, biorąc pod uwagę, że co czwarta rodzina w Polsce ma osobę niepełnosprawną w swoim gronie.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Autorka: Elżbieta Korczyńska
Goście: Agnieszka Paczkowska (koordynator merytoryczny programu "Tumbo pomaga", psycholog Hospicjum im. księdza Dutkiewicza w Gdańsku), Justyna Ziętek (dyrektor ds. socjalnych Fundacji Hospicyjnej, koordynator akcji charytatywnych w ramach Funduszu Dzieci Osieroconych)
Data emisji: 29.05.2018
Godzina emisji: 23.07

kw/mk

Polecane