Zabawki, "szczypiorniak" i… scyzoryki, czyli "Trójka wraca do korzeni" w Kielcach

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Zabawki, "szczypiorniak" i… scyzoryki, czyli "Trójka wraca do korzeni" w Kielcach
Trójka na kieleckim rynkuFoto: Anna Rokicińska/Trójka

Sprawdziliśmy, czy tu wieje, bo to najwyżej położone miasto wojewódzkie w Polsce. Dowiedzieliśmy się, o co chodzi ze scyzorykiem i siekierą. Opowiedzieliśmy też o zabawkach, sporcie, fotografowaniu i tańcu, a także o wzornictwie.

Posłuchaj

Jak się bawić, to się bawić. Muzeum Zabawek w Kielcach (Zapraszamy do Trójki – ranek)
+
Dodaj do playlisty
+

W czwartek 24 maja Anna Rokicińska odwiedziła z reporterskim mikrofonem Kielce. A to wszystko w ramach popularnego radiowego cyklu "Trójka wraca do korzeni".

Program 3 Polskiego Radia kontynuuje reporterską podróż po Polsce. Od 2016 roku dziennikarze stacji z ul. Myśliwieckiej odwiedzili kilkanaście miast i miasteczek: Gołdap, Gdynię, Rabkę-Zdrój, Kłodzko, Toruń, Cieszyn, Płock, Leszno, Bieruń, Pelpin, Włocławek, Starogard Gdański, Białkę Tatrzańską,  Lądek-Zdrój, Solinę, Krościenko, Żywiec i Kalisz. A w każdym miejscu, do którego zaglądają, opowiadają słuchaczom o tradycjach miasta i regionu, przybliżają ich specyfikę, wracają do ważnych dat i miejsc w historii.

Tak było również w czwartek 24 maja w Kielcach. Tego dnia na antenie Trójki nie zabrakło ciekawostek o atrakcjach turystyczno-krajoznawczych i zwyczajach mieszkańców miasta położonego w Górach Świętokrzyskich i zarazem stolicy województwa.

Ponadto pojawiły się informacje o mało znanych szczegółów z historii i teraźniejszości regionu, a reporterka Programu 3 – Anna Rokicińska – zaprosiła do rozmowy liderów lokalnej społeczności: gospodarzy miasta, przewodników i animatorów kultury – jednym słowem ciekawych ludzi, mieszkańców Kielc i okolic. – Oto miasto dla ludzi z pasją. Tak to widzę na pierwszy rzut oka i ucha – powiedziała dziennikarka Trójki.

Jej relacje zostały wyemitowane porannym i popołudniowym wydaniu "Zapraszamy do Trójki" i audycji "Do południa": o godz. 6.40, 7.40, 10.30, 16.20 i 17.10.

Akcja "Trójka wraca do korzeni" trwa cały czas. W następnych miesiącach Program 3 Polskiego Radia odwiedzi kolejne ciekawe miejsca w Polsce.

Polecane