Kto został tegorocznym Księciem Łgarzy?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Kto został tegorocznym Księciem Łgarzy?
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Fer Gregory

Tym razem w "Akademii rozrywki" poza skeczami, monologami i piosenkami zaprzyjaźnionych z Trójką artystów, wysłuchaliśmy relacji z koncertu finałowego 35. Ogólnopolskiego Turnieju Małych Form Satyrycznych w Bogatyni, któremu Program Trzeci Polskiego Radia patronuje od lat.

Posłuchaj

Nagrody 35. Ogólnopolskiego Turnieju Małych Form Satyrycznych w Bogatyni rozdane (Akademia rozrywki/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Władysław Sikora PAP 1200.jpg
Fenomen Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego

W tym roku pierwszy raz wręczono tam statuetkę "Szczupłego Andrzeja", upamiętniającą wieloletniego kierownika Trójkowej redakcji rozrywki – Andrzeja Zakrzewskiego.

– Ta statuetka to dla mnie zaszczyt z wielu powodów. Nową formą nagrody jest jednocześnie upamiętnienie legendy Trójki. To dla zwycięzcy coś niesamowitego – mówił Grzegorz Dolniak, laureat "Szczupłego Andrzeja". 

W audycji nie zabrakło również "uroczystego uzupełnienia werdyktu" z udziałem Księcia Łgarzy 2018 – Macieja Gardziejewskiego. Wysłuchaliśmy też tekstu jego autorstwa, którym zwyciężył w konkursie na tekst satyryczny, a przeczytał go Krzysztof Tyniec.

– Mam taką receptę i wiem, że działa. Należy napisać, wysłać i zapomnieć. Ten ostatni punkt jest najważniejszy. Kiedy się nic nie wygra, to się o tym nie pamięta. Jeżeli się wygra, wtedy jest piękna niespodzianka – mówił Maciej Gardziejewski.

W drugiej części audycji w studiu pojawili się Joanna Kołaczkowska i Ryszard Leoszewski, aby opowiedzieć o najnowszej płycie Sklepu z Ptasimi Piórami oraz piosence, którą wykonują tam w duecie. Można odnaleźć ją w zestawie do głosowania Listy Przebojów Programu.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Akademia rozrywki
Prowadzi: 
Natalia Grzeszczyk
Goście:
 Joanna Kołaczkowska ( aktorka i autorka tekstów kabaretowych) Ryszard Leoszewski (muzyk), Maciej Gardziejewski (satyryk)
Data audycji:
 18.05.2018
Godzina emisji: 13.16

kw/gs

Polecane