Maja Włoszczowska: nigdy nie myślałam, żeby zostać zawodowym sportowcem

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Maja Włoszczowska: nigdy nie myślałam, żeby zostać zawodowym sportowcem
Rio de Janeiro, Brazylia, 20.08.2016. Igrzyska Olimpijskie Rio 2016. Maja Włoszczowska pozuje do zdjęcia po ceremonii dekoracji. Polka zdobyła 20 bm. srebrny medal w kolarstwie górskim. Foto: PAP/Adam Warżawa

Dwukrotna mistrzyni olimpijska w kolarstwie górskim Maja Włoszczowska, opowiedziała Michałowi Olszańskiemu o swojej drodze na szczyt.

Posłuchaj

Maja Włoszczowska gościem Michała Olszańskiego (Godzina Prawdy/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

lang_1200_PAP.jpg
Czesław Lang: trzeba mieć marzenia i cele

– Nigdy bym nie została sportowcem, gdyby w mojej rodzinie nie było normą spędzanie czasu w sposób aktywny. Zimą jeździliśmy na nartach, a latem rowerem. Ja wcale nie chciałam zawsze na ten rower wsiadać, ale nie było innego wyjścia. W niedzielę czy na czas wakacji, zawsze organizowaliśmy jakieś wycieczki – wspomina swoje dzieciństwo Maja Włoszczowska.

Jak to się stało, że Maja rozpoczęła sportową karierę i osiągnęła tak dużo? – Nigdy nie myślałam, żeby zostać zawodowym sportowcem. To wyszło przypadkiem, ale to wszystko dzięki mamie, która zawsze chciała spędzać czas aktywnie – zaznacza srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich. 

Co skłoniło ją do rozpoczęcia kariery zawodowej, jak pogodziła trudne studia matematyczne z zawodami i treningami? Jak nie załamać się kiedy cały ogrom pracy w ostatniej chwili przed igrzyskami niweczy kontuzja?

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi: 
Michał Olszański 
Gość: Maja Włoszczowska (kolarka górska) 

Data emisji: 18.05.2018
Godzina emisji: 12.08

kw/gs

Polecane