Wojciech Brewka: należy podążać za marzeniami

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wojciech Brewka: należy podążać za marzeniami
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Kriachko Oleksii/Shutterstock.com

Nasz gość w pewnym momencie swojego życia podjął bardzo ważną decyzję, która zmieniła jego świat. Opłaciło się, bo dziś jest jednym z najlepszych polskich malarzy młodego pokolenia.

Posłuchaj

Malarz, samouk, prawnik, czyli Wojciech Brewka (Godzina prawdy/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Ta historia pokazuje, że nigdy nie wolno zapominać o swoich marzeniach. Jeśli kiedyś, w młodym wieku, ktoś z nas był czymś prawdziwie zafascynowany, być może warto w pewnym momencie życia przypomnieć sobie o tym i postawić na to. W końcu, realizacja swoich pasji jest niezwykle ważna. Bohaterem tej "Godziny prawdy" jest Wojciech Brewka, 38-latek, który o byciu malarzem śnił od swoich najmłodszych lat. W pewnym momencie postanowił postawić wszystko na jedną kartę.

– Marzenia się spełniają i trzeba je realizować. To są banały, ale często zapominamy o nich w życiu codziennym. Słyszymy "nie da się", ale ja jestem przykładem na to, że warto. Nawet jeśli się nie uda, lepiej jest spróbować, niż żałować do końca życia, że się tego ryzyka nie podjęło – mówi Wojciech Brewka.

Gość Michała Olszańskiego jest z wykształcenia… prawnikiem. Jego droga i edukacja artystyczna przebiegały inaczej, niż w przypadku większości twórców – Jestem samoukiem i swój styl tworzyłem sam w samodzielnych pracowniach przez ponad 20 lat. Raz poszedłem na warsztaty rysunku, ale uznałem, że to nie dla mnie i postanowiłem nauczyć sie tego sam – dodaje malarz.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi: 
Michał Olszański 
Gość: Wojciech Brewka (malarz)

Data emisji: 11.05.2018
Godzina emisji: 12.07

ml

Polecane