Miejsce, gdzie można wkroczyć do świata baśni

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Miejsce, gdzie można wkroczyć do świata baśni
W Centrum Bajki w Pacanowie można spotkać samego Koziołka MatołkaFoto: PR

Od 11 do 13 maja w całej Polsce odbędą się Dni Otwarte Funduszy Europejskich. To największe wydarzenie w naszym kraju, prezentujące projekty zrealizowane dzięki unijnemu dofinansowaniu.

Posłuchaj

Z wizytą u Koziołka Matołka (Reportaż/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Jednym z takich projektów jest Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie.

– Do tej pory spotykamy się z pytaniem: "Pacanów naprawdę istnieje?". Jak widać, istnieje i ma się dobrze. Dom Koziołka Matołka wygląda imponująco, bo zaprosił on do siebie również inne postacie z bajek – mówi Karolina Kępczyk, dyrektor Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie. 

W Centrum Bajki w Pacanowie można spotkać samego Koziołka Matołka W Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie można spotkać samego Koziołka Matołka

Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie to idealne miejsce dla dzieci, ale nie tylko! Dla najmłodszych przygotowano mnóstwo atrakcji – jedną z nich jest teatr, w którym wystawiane są najpiękniejsze baśnie.

– Wystawa "Bajkowy świat" cieszy się największą popularnością. To już marka. Każdy gość, który tutaj przyjeżdża, zaczyna zwiedzanie właśnie od tego miejsca. Dorośli bardzo często wracają do czasów swojego dzieciństwa – opowiada dyrektor Europejskiego Centrum Bajki. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "W świecie bajek, baśni i legend"
Autorki reportażu: Elżbieta KorczyńskaMagdalena Trzaska 
Data emisji: 10.05.2018
Godzina emisji: 18.13

kw/mk

Polecane