"Polepiony" wciąż aktualny? Fisz i Emade gośćmi Anny Gacek

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Polepiony" wciąż aktualny? Fisz i Emade gośćmi Anny Gacek
Fisz i Emade w Muzycznym Studiu PR im. Agnieszki Osieckiej Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Ostatnia płyta braci Waglewskich to kompilacja utworów, które znane już są fanom Fisza i Emade. Co sądzą o tym wydawnictwie autorzy projektu? 

Posłuchaj

Fisz i Emade w Trójce! (Do południa/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

fisz_emade_1200.jpg
Alfabet Fisza, czyli Bartosz Waglewski gościem Hirka Wrony

"Numer 1" to wydawnictwo podsumowujące działalność zespołu w latach 2000-2011, "stylu bla bla bla" – pierwszego etapu twórczości braci Waglewskich, czyli stricte hiphopowego okresu ich twórczości, który przyniósł takie albumy jak m.in.: "Polepiony", "Piątek 13", "Heavi Metal", "Zwierzę bez nogi".

To czas, kiedy płyty Tworzywa zdominowane były przez rap, narracyjne utwory, nie tak melodyjne i rozśpiewane jak późniejszy okres twórczości. Pełne dystansu i poczucia humoru, ale i refleksyjne teksty, to często długie monologi, narracyjne formy doskonale oddające klimat muzyczny lat 90., kiedy to hip hop był gatunkiem dla braci wręcz rewolucyjnym. Jak muzycy czują się po powrocie do materiału sprzed lat? 

– To nasza historia. Ta płyta jest przy okazji świetnym pomysłem na trasę. Okazało się, że stare numery da się przearanżować. Jak dziś rapuje sobie "Polepionego", to okazuje się, że on wciąż jest aktualny, chociaż brzmi nieco inaczej – podkreśla Bartosz "Fisz" Waglewski.

– Gorzej jest z tekstami, w których Bartek rapuje czy śpiewa, że ma 22 lata – mówi z przymrużeniem oka Piotr "Emade" Waglewski.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Anna Gacek
Goście: Bartosz "Fisz" Waglewski, Piotr "Emade" Waglewski (muzycy)
Data emisji: 10.05.2018
Godzina emisji: 11.15

mat. promocyjne/kw/mk

Polecane