Katarzyna Matuszewska: gdy przesadzamy stare drzewa, te umierają

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Katarzyna Matuszewska: gdy przesadzamy stare drzewa, te umierają
Warszawa, 28.02.2015. Katarzyna Matuszewska, jedna z organizatorek Ogólnopolskiej Manifestacji Osób Poszkodowanych przez Banki, która odbyła się przed Pałacem Prezydenckim w WarszawieFoto: PAP/Marcin Obara

– Wielu osobom może się wydawać, że obecnie zewsząd atakuje nas temat dzikiej reprywatyzacji. Ja jednak działam w tej kwestii już od roku 2008, kiedy temat ten był poruszany jedynie marginalnie – mówi bohaterka audycji "Cogito ergo…".

Posłuchaj

Katarzyna Matuszewska – dziennikarka, która broni pokrzywdzonych (Cogito ergo.../Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Katarzyna Matuszewska jest działaczką ruchów lokatorskich Stowarzyszenia Lokatorów im. Jolanty Brzeskiej, dziennikarką cyklu TVP "Eksmisja". Ze szczególnym poświęceniem zajmuje się kwestią krzywdy ludzkiej, która powstała w wyniku dzikiej reprywatyzacji. Przygotowała wiele reportaży poruszających tę tematykę. Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Było to już dziewiętnaste spotkanie w ramach autorskiego cyklu Macieja Pawlickiego "Cogito ergo…"  pogłębionych, pełnych refleksji rozmów z postaciami ze świata m.in. kultury i nauki na temat spraw najważniejszych, ale też otaczającej nas codzienności.

Do tej pory gośćmi dziennikarza byli: Krzesimir Dębski, bracia Łukasz i Paweł GolcowieArkadiusz Gołębiewski, Jerzy Grunwald, Antonina KrzysztońRyszard Legutko, Piotr Liroy-Marzec, Halina Łabonarska, Tomasz Łysiak, Włodek Pawlik, Jan Pietrzak, Jan PolkowskiJoanna Siedlecka, Marcin Wolski i Krzysztof Zanussi, prof. Jan Żaryn, Aleksandra Rybińska.

***

Tytuł audycji: Cogito ergo…
Prowadzi: Maciej Pawlicki
Gość: Katarzyna Matuszewska (dziennikarka i aktywistka związana ze środowiskami lewicy społecznej)
Data emisji: 28.04.2018
Godzina emisji: 16.08

ml/mk

Polecane