Czy jesteśmy gotowi do dyskusji o związkach partnerskich?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czy jesteśmy gotowi do dyskusji o związkach partnerskich?
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay/freephotos

Nowoczesna składa projekt ustawy o związkach partnerskich. Jak podkreślają politycy tej partii, chcą oni, by Polki i Polacy żyjący bez ślubu mogli czuć się bezpiecznie.

Posłuchaj

Co Polacy sądzą o związkach partnerskich? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

shutterstock_350367818 sczlowiek reka 1200.jpg
Klauzula sumienia dla każdego?

Jednocześnie wiedzą, że ustawa w tym Sejmie nie ma żadnych szans. Spodziewają się, że dyskusja wywoła jedynie falę hejtu i inwektyw. Ale może źle się spodziewają? Może mimo wszystko być to dyskusja rzeczowa? A strony, choć mają swoje niepodważalne argumenty, mogą osiągnąć kompromis.

– Uważam, że wystarczyłoby jedno zadnie w tej kwestii. Chodzi o stwierdzenie niezgodności z konstytucją takiego pomysłu. W artykule 18 czytamy: małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny. To jest podstawa naszego społeczeństwa i cywilizacji. Postulaty, które Nowoczesna chce wprowadzić, są zbliżone do prawa, które posiadają małżeństwa – mówi Lidia Sankowska Grabczuk z Prawicy Rzeczypospolitej.

– Bardzo bym chciała, żeby debata, która będzie się odbywać w Sejmie, była merytoryczna. Trzeba rozmawiać o potrzebach Polek i Polaków, którzy zdecydowali się żyć w rodzinach jednopłciowych. Takich osób jest około dwóch milionów. Te rodziny są dla państwa niewidzialne. Nie są otoczone ochroną prawną – podkreśla Monika Rosa, posłanka Nowoczesnej.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której oprócz ekspertów wypowiedzieli się nasi słuchacze. 

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Ernest Zozuń
Goście: Lidia Sankowska-Grabczuk (Prawica Rzeczypospolitej), Monika Rosa (posłanka, Nowoczesna), dr Anita Kucharska-Dziedzic (stowarzyszenie BABA), Adam Gendźwiłł (socjolog, Uniwersytet Warszawski), Dominik Owczarek (analityk, Instytut Spraw Publicznych) 
Data emisji: 24.04.2018
Godzina emisji: 12.06

kw/mk

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Polecane