Jak zostać poliglotą?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jak zostać poliglotą?
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PHENPHAYOM/Shutterstock.com

W czasach szkolnych Konrad miał kłopoty z nauką języków. Bez względu na to, jak dużo czasu poświęcał na naukę, efekty były mizerne.

Posłuchaj

Konrad Jerzak vel Dobosz uczy, jak zostać poliglotą (Reportaż/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Dziś ten sam Konrad zna 14 języków, ciągle uczy się czegoś nowego, a jego życie zawodowe związane jest z tą właśnie pasją. Jak to możliwe? Co i kiedy zmieniło się w jego życiu? Dlaczego tak wielu z nas, mimo długoletniej nauki jakiegoś języka, nie potrafi w nim rozmawiać? Czy istnieje jakiś "magiczny" sposób?

– Często ludzie pytają mnie, ile znam języków. Mówię, że języki są dla mnie jak przyjaciele, ale jest pewien limit przyjaciół, których możemy mieć. Trzeba spędzać z nimi czas, żeby być na bieżąco. Z drugiej strony są i tacy, z którymi przez długi czas nie mamy kontaktu, ale gdy zadzwonią, pomożemy im od razu. Z językami jest tak samo. Jeśli policzyłbym, ilu języków się uczyłem, powiedziałbym, że trzydziestu. Niektórych się uczyłem, niektóre porzuciłem. W tej chwili staram się uczyć kilkunastu, przy czym bardziej powtarzam to, co potrafię. Języka można się szybko nauczyć, ale i szybko zapomnieć – mówi Konrad Jerzak vel Dobosz, bohater reportażu.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Poliglota"
Autorka reportażu: Ewelina Karpacz-Oboładze
Data emisji: 25.04.2018
Godzina emisji: 18.13

ml/kw

Polecane