Edukacja w obszarze zrównoważonego rozwoju

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Edukacja w obszarze zrównoważonego rozwoju
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Chinnapong/Shutterstock

ONZ ustanowiło w 2015 roku siedemnaście celów zrównoważonego rozwoju. Zostały one tak podzielone, aby wszyscy ludzie na Ziemi mieli poczucie, że mogą mieć wpływ na świat.

Posłuchaj

Edukacja dzieci w obszarze zrównoważonego rozwoju (Godzina wychowawcza/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

shutterstock_785342815 leśne przedszkole 1200.jpg
Dlaczego warto wybrać dla dziecka leśne przedszkole?

– Zrównoważony rozwój to wszystkie wynalazki, pomysły, nowe dzieła, które biorą pod uwagę zarówno ochornę środowiska, jak i szacunek do drugiego człowieka – mówi Monika Miłowska z fundacji Culture Lab.

– Są cele wyznaczone krajom wysokorozwiniętym, np. walka ze smogiem. Występują też tematy związane z państwami usytuowanymi nad morzem, czyli poszanowanie oceanów i mórz. Jest też kwestia pokoju na świecie czy dbania i sprawiedliwość. Wszystko można podzielić na trzy kategorie: człowiek, środowisko i gospodarka – mówi Monika Miłowska.

Jak dzieci przyswajają siedemnaście wspomnianych celów? Dlaczego ważna jest edukacja w tym obszarze? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania – w drugiej części audycji poruszyliśmy temat konferencji "Byliśmy jak z kosmosu", czyli spotkanie z niepełnosprawnymi rodzicami. Katarzyna Pruchnicka porozmawiała o tym z Dorota Wiszejko-Wierzbicką z Uniwersytetu SWPS. 

***

Tytuł audycji: Godzina wychowawcza 
Prowadzi: 
Katarzyna Pruchnicka
Goście: Monika Miłowska (fundacja Culture Lab), Dorota Wiszejko-Wierzbicka (Uniwersytet SWPS)
Data emisji: 24.04.2018
Godzina emisji: 23.08

kw/mk

Polecane