Filozofia szkolenia w tenisie stołowym

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Filozofia szkolenia w tenisie stołowym
Zdjęcie ilustracyjneFoto: David Stern/freeimages.com

– W "jaskiniowym" podejściu do sportu chodzi o wynik. A może być on czymś więcej. Może być narzędziem do rozwoju fizycznego, ale też do innych aspektów rozwoju – powiedział w radiowej Trójce Jerzy Grycan.

Posłuchaj

Filozofia szkolenia w tenisie stołowym (Klub Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Jerzy Grycan jest trenerem tenisa stołowego. Wychował znakomitych zawodników i trenerów. Jest też autorem książki "Integralny tenis stołowy. Jak sport może zmienić Twój świat na dużo lepsze miejsce do życia", w której wykorzystuje koncepcję Kena Wilbera, która opiera się na rozwoju czterech ćwiartek (ciało, umysł, organizacja i kultura).

xx 

W audycji "Klub Trójki" Jerzy Grycan wyjaśnił, jak należy rozumieć te ćwiartki w odniesieniu do tenisa stołowego. – Jeśli chcemy poważnie uprawiać sport, to musimy uwzględnić ciało. Nie możemy zaniedbać umysłu. Trzeba rozwijać organizację, system i trzeba rozwijać kulturę, czyli sposób komunikowania – podkreślił rozmówca Dariusza Bugalskiego.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której Jerzy Grycan opowiedział o swojej idei, metodzie trenowania. Dlaczego najlepszymi zawodnikami są Chińczycy?

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Bugalski
Gość: Jerzy Grycan (trener tenisa stołowego)
Data emisji: 23.04.2018
Godzina emisji: 21.08

kk/kw

Polecane