Wtargnięcie policji do domu dziennikarki Trójki. Jest decyzja sądu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wtargnięcie policji do domu dziennikarki Trójki. Jest decyzja sądu
zdjęcie ilustracyjneFoto: Monika Gruszewicz/Shutterstock.com

Minął niecały miesiąc od zdarzenia, w którym policjanci bezpodstawnie zatrzymali dziennikarkę radiowej Trójki – Annę Rokicińską. Dziś zapadła decyzja sądu w tej sprawie. 

Posłuchaj

Co dalej w sprawie bezpodstawnego zatrzymania Anny Rokicińskiej? (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
+
Dodaj do playlisty
+

shutterstock_policja_m.jpg
Bezpodstawne wtargnięcie policji do domu dziennikarki Trójki

Pod koniec marca do domu Anny Rokicińskiej wtargnęła policja, która skuła dziennikarkę kajdankami i rozpoczęła przeszukiwania domu. Wszystko działo się na oczach jej dzieci. Czynności służb trwały prawie trzy godziny. Jak się potem okazało, policjanci w domu dziennikarki radiowej Trójki znaleźli się przez pomyłkę. Anna Rokicińska złożyła zażalenie do sądu, który dziś ogłosił swoją decyzję.

– Niezasadne, nielegalne, ale prawidłowe – tak Sąd Rejonowy w Żyrardowie ocenił zatrzymanie Ani. Orzekł, że nie miała ona żadnego związku ze sprawą, która była przedmiotem śledztwa. Nie było żadnych podstaw, żeby została zatrzymana, a policjanci popełnili rażący błąd – mówił na antenie Trójki Łukasz Karusta, który zajmował się sprawą Anny Rokicińskiej. 

– Panowie nie powinni się u mnie pojawić. Wtargnęli do mnie niezasadnie. Sąd podkreślał, że zostałam pouczona, a panowie wykonali te czynności zgodnie z prawem. Nie do końca czuję się w ten sposób potraktowana. Policjanci pouczyli mnie na samym końcu. Nie zrealizowano mojego podstawowego prawa, czyli prawa do adwokata. To nie koniec, to dopiero początek – mówiła po wyjściu z sądu Anna Rokicińska. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie
Autor materiału reporterskiego: Łukasz Karusta
Data emisji: 23.04.2018
Godzina emisji: 17.14

kw/gs

Polecane