"Marzyciel", któremu nie wolno marzyć

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Marzyciel", któremu nie wolno marzyć
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com/Public domain

W audycji odwiedziliśmy mityczne królestwo, które zostało opisane w powieści "Marzyciel". O stworzonym przez siebie świecie dotkniętym wojną opowiadała autorka książki. 

Posłuchaj

Laini Taylor o swojej książce "Marzyciel" (Przewodnik fantastyczny/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Okładka książki Laini Taylor "Marzyciel" Okładka książki Laini Taylor "Marzyciel"

– Nie skupiałam się na czarnych charakterach. Chciałam napisać powieść o ludziach, którzy starają się w sobie pozbierać – mówi autorka książki Laini Taylor. 

– W królestwie jest ogromna biblioteka. Rozwija się tam matematyka, filozofia i alchemia. Jednak w tych okolicach wiedza jest zarezerwowana tylko dla wybranych, a bibliotekarze nie są zbyt poważani – opowiada o książce Wioletta Myszkowska. 

– Mityczne miasto Szloch zostało odcięte od świata na 200 lat. Główny bohater Lazlo chce się dowiedzieć, dlaczego jednak jest bibliotekarzem, więc nie może nawet marzyć o tym, żeby wziąć udział w wyprawie do tajemniczego miasta – opowiada autorka "Marzyciela". Lazlo postanawia jednak spełnić swoje największe pragnienie…

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której Laini Taylor zdradza kilka szczegółów dotyczących swojej powieści. 

***

Tytuł audycji: Przewodnik fantastyczny
Prowadzi: Wioletta Myszkowska
Gość: Laini Taylor (pisarka)
Data emisji: 23.04.2018
Godzina emisji: 10.18

kw/gs

Polecane