Czy codzienność w Japonii jest "kawaii"?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czy codzienność w Japonii jest "kawaii"?
Zdjęcie ilustracyjneFoto: David Carillet/Shutterstock.com

Wśród najbardziej znanych i udanych towarów eksportowych Japonii jest "kawaii" – kolorowa, miła i nieco infantylna estetyka.

Posłuchaj

Japonia w estetyce kawaii (Świat z lotu Drozda/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Okładka książki "Kwiaty w pudełku"Karoliny Bednarz, Wydawnictwo Czarne Okładka książki "Kwiaty w pudełku" Karoliny Bednarz, Wydawnictwo Czarne

W jej rytmie żyje, czy musi żyć, japońska młodzież i nie jest to życie łatwe. – Wydaje mi się, że napisałam o japońskiej codzienności. O problemach, o których nie mówi się w mediach. Podkręcamy obraz fantazji, marzeń, ale nie ma on wiele wspólnego z rzeczywistością, raczej jest jej małym wycinkiem. Kiedy mieszkałam w Japonii, zdałam sobie sprawę, że są tam piękne, ale i mroczne rzeczy. Jeśli ktoś chce pokochać ten kraj, musi pokochać obie te strony – opowiada Karolina Bednarz.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której ponadto:

  • Pojechać do Ameryki Łacińskiej, by mierzyć wysokość. Gór? Nie, wysokość największych na kontynencie wodospadów. O tym opowiadał Sławomir Makaruk.
  • Kiedy w zeszłym roku Clinton Pryor doszedł do stolicy Australii, by spotkać się z premierem kraju, kibicowały mu tysiące ludzi. Pokonał ponad 5600 km, by zwrócić uwagę na trudną sytuację australijskich Aborygenów. O nich rozmowa z Bartoszem Twarogiem.

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Prowadzi: 
Paweł Drozd
Goście: Karolina Bednarz (autorka książki "Kwiaty w pudełku"), Sławomir Makaruk (podróżnik, fotograf, zawodowy nurek, kierownik wypraw), Bartosz Twaróg (podróżnik)
Data emisji: 22.04.2018
Godzina emisji: 8.06

ml/gs

Polecane