Poseł Jacek Świat: Donald Tusk to mały zastraszony człowieczek, który nie zdał egzaminu przed Polską i historią

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Poseł Jacek Świat: Donald Tusk to mały zastraszony człowieczek, który nie zdał egzaminu przed Polską i historią
Poseł Jacek Świat PiSFoto: IAR/Łukasz Kowalski

– Donald Tusk to mały zastraszony człowieczek, który nie zdał egzaminu przed Polską i historią – powiedział na antenie radiowej Trójki poseł Jacek Świat z Prawa i Sprawiedliwości. 

Posłuchaj

Magdalena Merta i Jacek Świat o postępach w śledztwie smoleńskim (Puls Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Goście Magdaleny Uchaniuk-Gadowskiej nie kryli satysfakcji z faktu odsłonięcia pomnika smoleńskiego na placu Piłsudskiego w Warszawie.

 Mam nadzieję i przekonanie, że pomnik domyka etap walki o pamięć – mówił Magdalena Merta.  – Walki, która trwała osiem lat, która długo nie dawała nadziei na zwycięstwo. Żyliśmy w przekonaniu, że złe siły sprzysięgły się, żeby zabić pamięć o Smoleńsku. Tak się nie stało – mówiła wdowa po Tomaszu Mercie.

 Ten pomnik stanął w sercu Warszawy, w sercu Polski – powiedział poseł Jacek Świat.  Mam nadzieje, że zwykli ludzie, turyści będą się tam zatrzymywać, będą przynosić kwiaty, znicze i ten pomnik stanie się miejscem zadumy. I to uświadomi politykom, którzy są przeciw pomnikowi, że zostali sami – mówił były mąż Aleksandry Natalii-Świat.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Goście radiowej Trójki rozmawiali również o postępach w tak zwanym śledztwie smoleńskim.  Jesteśmy coraz bliżej poznania przyczyn katastrofy  podkreślał Jacek Świat.  Pracuje podkomisja smoleńska, jutro ma się ukazać częściowy raport jej prac. Pracuje również prokuratura krajowa. Myślę, że w perspektywie półtora roku do dwóch lat powinniśmy uzyskać całościowy obraz przyczyn katastrofy rządowego samolotu – podkreślał gość radiowej Trójki.  Być może w 100 procentach prawdy nie poznamy nigdy – zastrzegł jednak polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Goście audycji odnieśli się również do prasowych spekulacji dotyczących powrotu byłego premiera Donalda Tuska do krajowej polityki.

 Całe nieszczęście wynika z zaniechań Donalda Tuska. To mały zastraszony człowieczek, które nie zdał egzaminu przed Polską i historią – powiedział Jacek Świat. 

 Wysuwanie jego osoby jako kandydata na prezydenta to zwykła polityczna kalkulacja – dodała Magdalena Merta.  Takie są prawa demokracji. Stawia się na człowieka, który jest popularny w społeczeństwie – podkreśliła wdowa po byłym wiceministrze kultury.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Magdalena Uchaniuk-Gadowska
Goście: Jacek Świat (poseł PiS, były mąż Aleksandry Natalii-Świat), Magdalena Merta (wdowa po Tomaszu Mercie)
Data emisji: 10.04.2018
Godzina emisji: 17.46

ms/kw

Polecane