Ile dla kultury znaczy wolontariat?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Ile dla kultury znaczy wolontariat?
Zdjęcie ilustracyjneFoto: REDPIXEL.PL/shutterstock.com

Gdybyśmy spróbowali zrobić filmowy klip do tego, o czym czytamy w gazetach, co oglądamy w telewizji, co przeglądamy w internecie (nie pomijając komentarzy użytkowników)… Jaką muzykę byśmy podłożyli?

Posłuchaj

Rola wolontariatu w kulturze (Klub Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

"Wszystko ch…" Elektrycznych Gitar? "People Ain't No Good" Nicka Cave'a? Czy rzeczywiście nic z nas dobrego? Czy tak naprawdę wygląda świat? Chciałbym Państwa zaprosić do rozmowy o współpracy i współtworzeniu.

Wielu ludzi bezinteresownie przeznacza swój czas, swoją energię, swoje kompetencje, by robić wspólnie coś dobrego. Jak ważny jest dla instytucji kultury wolontariat?

– Gdyby nie było wolontariuszy, nasze muzeum miałoby duże trudności organizacyjne. Wsparcie wolontariatu jest bardzo szerokie. Jednak wydaje mi się, że przede wszystkim stracilibyśmy swojego ducha, inicjatywność i wyjątkową energię, którą te osoby wprowadzają – mówi Marta Walkowska-Lipko z Centrum Wolontariatu Muzeum Powstania Warszawskiego.

Czy kultura mogłaby funkcjonować całkowicie bez wolontariatu? Czy może przestałaby się rozwijać? Zapraszamy do słuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Bugalski
Goście: Marta Walkowska-Lipko (Centrum Wolontariatu Muzeum Powstania Warszawskiego), Aleksandra Zając (SLOT Art Festival), Joanna Tabaka (Widok na Widownie, ekspertka ds. komunikacji i budowania relacji z publicznością w kulturze)
Data emisji: 9.04.2018
Godzina emisji: 21.08

ml/mk

Polecane