Nowa twarz, nowe życie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Nowa twarz, nowe życie
Zdjęcie ilustracyjneFoto: ajlatan/Shutterstock.com

Niemil to mała wieś na Dolnym Śląsku, większość ludzi pracuje w niedalekiej Oławie czy Wrocławiu. Inni jadą za pracą za granicę. Niewielu uprawia ziemię. Pięć lat temu jeden z młodych mieszkańców Niemila Grzegorz Galasiński uległ wypadkowi. Maszyna do cięcia kamieni amputowała mu twarz...

Posłuchaj

Jak się żyje z przeszczepioną twarzą? (Reportaż/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Tylko dzięki przeszczepowi udało się go uratować. Sąsiedzi byli wstrząśnięci wypadkiem. Wielu pomagało, jak mogło, innym pozostało współczucie. Mieszkańcy Niemila nie chcą wracać do tamtych wydarzeń. Wiele osób w ogóle nie chce rozmawiać. Dla nich reporter kojarzy się z osobą szukającą sensacji, a rodzina, przyjaciele i najbliżsi sąsiedzi Grzegorza Galasińskiego chcą spokoju.

Mimo że mieszkańcy Niemila nie chcą komentować wypadku ich sąsiada, pomagają panu Grzegorzowi. – W kościele zbierano pieniądze, żeby mu pomóc. Nawet te osoby, o których mówi się, że są bez serca, tu się dołożyły. Ludzie pomogli mu wyremontować dom, przystosować go dla niego, nawet miejscowi piłkarze coś dla niego zrobili – mówi jedna z mieszkanek wsi Niemil.

Zapraszamy do słuchania dołączonej audycji.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Takie życie"
Autorka reportażu: Magda Skawińska
Data emisji: 9.04.2018
Godzina emisji: 18.13

ml/mk

Polecane