Jaromir Nohavica wystąpił w Trójce!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jaromir Nohavica wystąpił w Trójce!
Jaromir Nohavica w TrójceFoto: Wojciech Kusiński/PR

1 kwietnia Program 3 Polskiego Radia skończył 56 lat. Z tej okazji stacja z ul. Myśliwieckiej przygotowała dla swoich słuchaczy specjalny, urodzinowy koncert.

Posłuchaj

Jaromir Nohavica w studiu im. Agnieszki Osieckiej (Koncert/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Jaromir Nohavica wystąpił w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w poniedziałek 9 kwietnia 2018 roku.

W trakcie koncertu znakomity czeski bard zagrał nie tylko utwory z najnowszego albumu "Poruba", ale również swoje największe przeboje. 

Jaromir Nohavica jest znany i kochany tak samo w Polsce, jak i w swojej ojczyźnie – Czechach. Artysta urodzony w Ostrawie należy do pieśniarzy, wokół których wytwarza się urzekające misterium. Brawurowo porusza się między folkiem a folklorem, jest prawdziwym bardem swojego regionu. Opowiada o życiu i śmierci, ale przede wszystkim o tym, co pomiędzy: o miłości, cierpieniu, rozterkach i obawach współczesnego człowieka; o pięknie otaczającego nas świata, drobnych radościach i wielkich pasjach.

Muzyk bardzo dobrze zna język polski i swoje koncerty w Polsce prowadzi po polsku. Nagrał kilkanaście płyt. Najnowsza zatytułowana jest "Poruba" – od nazwy ostrawskiej dzielnicy, z którą łączy go wiele wspomnień i gdzie wszystko się w jego życiu zaczęło: pierwsze miłości, przyjaźnie, znajomości, ale także awantury i szykany. Dwie piosenki z płyty – "Czarna dziura" i "Empire State" cieszą się wielką popularnością słuchaczy Trójki, zajmując wysokie miejsca na "Liście przebojów Trójki".

Tych utworów oraz innych premierowych kompozycji z nowego albumu, w tym również najbardziej znanych szlagierów Nohavicy z jego obszernej dyskografii nie zabrakło podczas wyjątkowego koncertu w Trójce. Bardowi na scenie towarzyszyli: Robert Kuśmierski (akordeon, piano) i Pavel Plánka (instrumenty perkusyjne).

(mat. prasowe/asz)


Polecane