Czy Polacy lubią swoją pracę?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czy Polacy lubią swoją pracę?
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Antonio Guillem

Bezrobocie mamy nieduże – 6,7 procent. O pracę i jej zmianę łatwo, a jednak tylko 37 procent Polaków jest szczęśliwych w swojej.

Posłuchaj

Czy Polacy lubią swoją pracę? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

shutterstock_1056268304 praca 1200.jpg
Czy Polacy lubią swoją pracę?

Niedobra to wiadomość. Badania wskazują, że zadowolenie z pracy opłaca się wszystkim. Zadowoleni z niej żyją dłużej i zarabiają więcej.

– Według badań pracownicy z Polski są najmniej lojalni wśród narodów Europy. Właściwie chodzi o ukryty brak lojalności. Jeśli zostaniemy zapytani, czy zmieniłbyśmy pracę, w której mielibyśmy szansę na większe zarobki, to w 89 procentach odpowiadamy twierdząco. Czujemy się emocjonalnie związani z danym miejscem pracy, ale jeśli pojawia się lepsza oferta, to w większości przypadków zawsze ją rozważymy – tłumaczy dr Barbara Zych, prezes Employer Branding Institute.

– Pracodawca wcale nie musi przenosić gór, żeby stworzyć nieco lepsze środowisko pracy dla swoich ludzi. To są czasem proste rzeczy związane z organizacją czy komunikacją. Nie chodzi o to, żeby nagle dać swoim pracownikom 100 procent podwyżki. Warto też podkreślić, że Polacy mają tendencję, aby nie ukrywać, że coś im się nie podoba. Chętnie mówimy o tym, do czego mamy zastrzeżenia – mówi Krzysztof Kosy, psycholog biznesu.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której oprócz ekspertów wypowiedzieli się również nasi słuchacze. 

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: dr Barbara Zych (prezes Employer Branding Institute), Jeremi Mordasewicz (doradca zarządu Konfederacji Lewiatan), Krzysztof Kosy (psycholog biznesu), Małgorzata Górecka (dyrektor szkoły podstawowej nr 36 w Łodzi), dr Mirosław Pęczak (kulturoznawca, Uniwersytet Warszawski), Rajmund Nierychło (Stowarzyszenie Międzynarodowych Przewoźników Transportu Samochodowego)
Data emisji: 4.04.2018
Godzina emisji: 12.07

kw/mk

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Polecane