Ćwiczenia z nienarzekania

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Ćwiczenia z nienarzekania
Kaseta "groove 4" OutlinesFoto: mat. prasowe

Audioriver – OUTLINES – III Festiwal Reportażu w Lublinie – Wiersze w mieście – Z drugiej strony rzeczy – Równoleżnik Zero – Niewyczerpalność.

Tradycyjnie – polecamy! Agnieszka Szydłowska proponuje "Wiersze w mieście" i drugą edycję wydarzenia znanego wcześniej jako "Wiersze w metrze", który ma na celu propagowanie współczesnej poezji europejskiej. Tematem tegorocznej edycji "Wierszy w mieście" jest wolność. Wolność, która w poezji oznacza swobodę twórczą w doborze języka i sposobu opisu świata. Wolność pisana z dużej i z małej litery i rozumiana w najszerszy możliwy sposób: jako wolność narodu, wolność jednostki, wolność wyboru postaw wobec dylematów współczesności, wolność podejmowania decyzji o swoim życiu. Gdzie spotkamy wiersze? O tym opowiada nam Dorota Swinarska z Goethe Institut.

Agnieszka Obszańska poleca i zaprasza na wystawę "Z drugiej strony rzeczy. Polski dizajn po roku 1989" w Muzeum Narodowym w Krakowie. Wystawa przedstawia zmiany w polskim dizajnie po 1989 roku. Pokazuje, jak radzili sobie twórcy w latach 90. w warunkach rodzącego się kapitalizmu, jakie piętno odcisnęły na ich pracach prądy postmodernistyczne, jak na przełomie wieku XX i XXI zaczęli wpisywać się w międzynarodowe nurty projektowania i jak współcześnie poszukują odrębności, chcąc sprostać konkurencji na rynkach zagranicznych. U nas opowiada prof. Czesława Frejlich – kuratorka wystawy.

Tu można wysłuchać pierwszej godziny audycji z 31.03.2018 >>>

Tu można wysłuchać drugiej godziny audycji z 31.03.2018 >>>

Wspólnie z Martą Berto zapraszamy na Audioriver Lab. To pierwsza edycja wydarzenia, które już 7 kwietnia odbędzie się na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.


Mat. prasowe Audioriver Mat. prasowe Audioriver

Coroczna, odbywająca się od 2011 roku konferencja muzyczna festiwalu Audioriver wraca w zupełnie nowej odsłonie – z warsztatami, grą towarzyską oraz spotkaniami z twórcami i producentami z różnych dziedzin kultury, nie tylko muzyki. Celem wydarzenia jest stworzenie okazji do inspiracji, dzielenia się dobrymi praktykami i networkingu. "Poszerzamy pole działania i zamiast klasycznej konferencji proponujemy od tego roku model labowy – praktyczny, różnorodny, z bezpieczną przestrzenią do wymiany myśli i doświadczeń. Być może wszyscy trochę za bardzo odlecieliśmy w planowaniu i układaniu strategii, zamiast rozwijać swoją ciekawość i próbować na własną rękę tego, co nam się podoba? Punkt ciężkości przenosimy więc na moc tworzenia i otwierania się na nieznane".


Okładka albumu "groove 4" Outlines Okładka albumu "groove 4" Outlines

Słuchamy footworku. Nie tylko o muzyce, ale o całej kulturze footworkowej opowiada nam Paweł Dunajko – didżej, recenzent muzyczny, a u nas przede wszystkim wielki fan footworku i wydawca muzyki. Przyglądamy się jego wytwórni OUTLINES i "serii kobiecej", w której główne role grają argentyńska producentka Aylu, AGF z Berlina i jeszcze w kwietniu dołączy trzecia dama footworkowej sceny – sama Jana Rush. Zatem footwork, dziewczyny i kasety magnetofonowe :)

W telefonicznym skrócie mkniemy do WrocławiaLublina i Krakowa.   

***   

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury
Autorzy: Agnieszka Szydłowska, Agnieszka Obszańska
Data emisji: 31.03.2018
Godziny emisji: 13.07, 14.08

Polecane