Śniadanie wielkanocne w Trójce

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Śniadanie wielkanocne w Trójce
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Romolo Tavani/Shutterstock.com

Chcieliśmy się z Państwem spotkać przy wielkanocnym śniadaniu i pobyć razem w świąteczny poranek.

Posłuchaj

Śniadanie wielkanocne (Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Rozmawialiśmy, słuchaliśmy muzyki, złożyliśmy sobie świąteczne życzenia i wspominaliśmy to, co najbardziej kojarzy nam się ze świętami.

– Rozmawialiśmy tu wcześniej o tym, z czym kojarzy nam się Wielkanoc. Wydawca tej audycji, Edyta Kocemba, powiedziała, że z… butami. Zawsze na Wielkanoc dostawała nowe buty. Bardzo mi się ta historia spodobała i przypomniała mi inną, związaną z moją rodziną, a konkretnie z moją mamą. Mówimy o czasach bardzo dawnych, około 1945 roku. Moja mama była ładną panną. Poszła do kościoła w butach z UNRRA, czyli z paczek amerykańskich. Były to 3-4 rozmiary za duże wojskowe trepy, których się bardzo wstydziła, ale miała tylko takie. I tutaj pojawiają się dwie ważne postacie w jej życiu, czyli jej nauczyciele. Zafundowali jej nowe buty – takie, jakie akurat udało się kupić, już nie wojskowe i mniej więcej w tym rozmiarze, co trzeba. Mama zafascynowała się tym, że ktoś jej zaufał, pomógł, aż w końcu sama została nauczycielką. Jak przychodzimy na grób babci, zawsze odwiedzamy też mogiłę tamtych państwa. To piękna historia, która jest otwarciem, zaprasza do życia, tak jak mam nadzieję ta nasza wspólna dzisiejsza rozmowa – mówi Dariusz Bugalski.

Jakie wspomnienia związane z Wielkanocą mają nasi goście? Co czyni dla nich ten czas szczególnym? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Śniadanie wielkanocne
Prowadzą: Katarzyna Borowiecka, Dariusz Bugalski
Goście: Justyna Bargielska (poetka), Kinga Dębska (reżyserka), Adam Nowak (muzyk, poeta), Robert Piłat (filozof)
Data emisji: 1.04.2017
Godzina emisji:
8.07

ml/mk

Polecane