Wolny od pracy Wielki Piątek?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wolny od pracy Wielki Piątek?
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PIXABAY

Mamy w Polsce 13 dni wolnych od pracy. Wśród tych dni, co ciekawe, nie ma Wigilii Bożego Narodzenia i nie ma Wielkiego Piątku.

Posłuchaj

Czy Wielki Piątek powinien być wolny od pracy? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

shutterstock_113547703.jpg
Czy na święta wielkanocne zaszaleję z zakupami?

Prof. Marian Zembala (poseł PO) zapowiedział, że złoży projekt ustawy zwalniającej od pracy w dzień Męki Pańskiej. W wielu państwach europejskich Wielki Piątek jest wolny od pracy. Swoją drogą – nie za dużo mamy dni wolnych w państwie na dorobku?

– Podoba mi się ta perspektywa, jednak Solidarność takiego postulatu nie zgłasza. Od lat w tych dniach w Wigilię Bożego Narodzenia i Wielki Piątek, apelujemy do pracodawców, aby skracali te dni, aby pracownicy mogli jak najszybciej zacząć przeżywać ten okres. Osobiście biorę zawsze urlop już od Wielkiego Czwartku. Dla mnie, osoby wierzącej, to czas kluczowy i najważniejszy w roku – mówi Marek Lewandowski, rzecznik prasowy związku zawodowego Solidarność.

– Oczywiście, od czasu do czasu takie pozawakacyjne wolne dni nam służą. Natomiast rozciąganie jeszcze bardziej świąt Wielkanocnych czy świąt Bożego Narodzenia nie wydaje mi się celowe. W Polsce ukształtowała się tradycja, że większość pracodawców np. w wigilię wcyeđniej puszcza ludzi do domu – uważa Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której oprócz ekspertów wypowiadali się nasi słuchacze. 

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Marek Lewandowski (rzecznik prasowy Solidarności), Roman Przasnyski (główny analityk Gerda Broker), Tomasz Wiślicki (publicysta katolicki), Cezary Kaźmierczak (prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców), Paweł Grzelak (4P Research Mix) 
Data emisji: 29.03.2018
Godzina emisji: 12.06

kw/mk

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Polecane