Co jest dopuszczalne w miejscach religijnego kultu?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Co jest dopuszczalne w miejscach religijnego kultu?
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Mistervlad

Co staje się profanacją i naruszeniem sacrum? Kiedy zostaje przekroczony próg wrażliwości?

Posłuchaj

Kiedy zostaje przekroczona granica sfery sacrum? (Klub Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

shutterstock_1054473443 bog wiara 1200.jpg
Gdzie szukać Boga i jak go odnaleźć?

W kościele na nowojorskim Manhattanie odbył się pokaz mody. Prezentowano tam stroje dla osób niepełnosprawnych. W trakcie śpiewano muzykę chóralną i gospel. Kilka lat temu w Warszawie odbył się podobny pokaz mody. W parafii św. Augustyna Maciej Zień zaprezentował swoją kolekcję. W przeciweństwie do wydarzenia w Nowym Jorku, tu zewsząd pojawiły się negatywne opinie, a na projektanta i organizatorów pokazu spadła fala krytyki.  

– Porównując te dwa wydarzenia, warto podkreślić, że różnica między nimi była niewielka, ale za to bardzo znacząca. Z jednej strony są ludzie z niepełnosprawnościami, którzy zostali zaproszeni do świątyni i tam w jakiś sposób wyróżnieni, otoczeni troską i miłością. Z drugiej strony mamy profesjonalny pokaz mody z udziałem profesjonalnych modelek, który już takich uczuć u nas nie wywołuje – wskazuje prof. Jacek Kopciński, krytyk teatralny i redaktor naczelny miesięcznika "Teatr". 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Monika Małkowska 
Goście: prof. Jacek Kopciński (krytyk teatralny, redaktor naczelny miesięcznika "Teatr"), Artur Wolski (teolog, promotor wydarzeń kulturalnych)
Data emisji: 28.03.2018
Godzina emisji: 21.09

kw/mk

Polecane