Gdzie szukać Boga i jak go odnaleźć?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Gdzie szukać Boga i jak go odnaleźć?
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Tinnakorn jorruang

Jurij Gagarin wypowiedział podobno po powrocie z kosmosu takie słowa: "Patrzyłem i patrzyłem, ale nie zobaczyłem Boga".

Posłuchaj

Poszukiwanie Boga na wiele sposobów (Klub Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

shutterstock_164617403 franciszek 1200.jpg
Papież Franciszek. 5 lat pontyfikatu

Gdzie Go szukać? A może trzeba patrzeć jakoś inaczej?

– Jak można szukać kogoś, jeśli nie wiadomo jak on wygląda? Gagarin szukał Boga, który był projekcją i antropomorfizacją jego tęsknot, oczekiwań i pewnie tego, co mu powiedziano o tym, jak Bóg może wyglądać. Dlatego go nie zobaczył. Bóg nie jest taki jak my i nie jest rzeczą pośród innych rzeczy. Lepiej zamknąć oczy, a wtedy może coś się zobaczy – mówi o. Jacek Prusak, psychoterapeuta i członek redakcji "Tygodnika Powszechnego".

– Duchowość jest czymś niezwykle ważnym. Ona prowadzi nas w głąb i pozwala nam odkryć całe człowieczeństwo w tym człowieczeństwie, także naszą boskość. Żeby zmienić świat, tak aby stawał się coraz lepszy, musimy zwrócić uwagę na to, jak się rozwija nasza duchowość. Ludzie nie zmienią świata, jeśli będą mieli narzucone nakazy. Zrobią to wtedy, kiedy odnajdą dobro w sobie i będą chcieli je czynić – dodaje Maria Moneta-Malewska, mistrzyni i nauczycielka zen.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Bugalski 
Goście: Maria Moneta-Malewska (mistrzyni i nauczycielka zen), Maria Rościszewska (pismo "Kontakt", Klub Inteligencji Katolickiej), o. Jacek Prusak (jezuita, teolog, psychoterapeuta, członek redakcji "Tygodnika Powszechnego")
Data emisji: 26.03.2018
Godzina emisji: 21.08

kw

Polecane