40 lat podróżowania "Autostopem przez galaktykę"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
40 lat podróżowania "Autostopem przez galaktykę"
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Reinhold Wittich

Mija właśnie 40 lat od premiery słuchowiska "Autostopem przez galaktykę", które później ukazało się w formie powieści. Wioletta Myszkowska i jej gość przypomnieli tę niesamowitą i zabawną historię.

Posłuchaj

Jak podróżować autostopem po galaktyce? (Przewodnik fantastyczny/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Okładka książki Douglasa Adamsa "Autostopem przez Galaktykę" Okładka książki Douglasa Adamsa "Autostopem przez galaktykę"

"Autostopem przez galaktykę" opowiada o losach Arthura Denta i kosmity Forda Prefecta. Okazuje się, że Ziemia musi zostać zniszczona, bowiem Gwiezdne Biuro Architektoniczne zaplanowało budowę autostrady, która ma przebiegać właśnie w miejscu, gdzie znajduje się nasza planeta. Jakie przygody przeżywają bohaterowie powieści Douglasa Adamsa? 

– Cała ta historia to seria nieprawdopodobnych wydarzeń. Co ciekawe, statek "Serce ze złota", którym bohaterowie przemieszczają się po galaktyce, jest napędzany napędem nieprawdopodobieństwa – mówi Jerzy Rzymowski z miesięcznika "Nowa Fantastyka". – Arthur Dent spotyka w galaktyce swoją byłą dziewczynę. Okazuje się, że ta jest związana z dwugłowym kosmitą, prezydentem całej galaktyki – dodaje. 

Co jest istotą książki Douglasa Adamsa? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Przewodnik fantastyczny
Prowadzi: Wioletta Myszkowska
Gość: Jerzy Rzymowski ("Nowa Fantastyka")
Data emisji: 26.03.2018
Godzina emisji: 10.15

kw/ml

Polecane