Czy bilans prac rządu wypada na plus?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czy bilans prac rządu wypada na plus?
Warszawa, 20.03.2018. Premier Mateusz Morawiecki podczas odprawy z wojewodamiFoto: PAP/Radek Pietruszka

Za nami sto dni rządów gabinetu premiera Mateusza Morawieckiego. Sto ciekawych, ale i burzliwych, trudnych dni.

Posłuchaj

100 dni rządu Mateusza Morawieckiego (Za, a nawet przeciw/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

mid-18319057 1200.jpg
Czy projekt Fundacji Życie i Rodzina należy przyjąć?

Czy spór z Unią zostanie zażegnany? Czy zakaz handlu w niedzielę nie wpłynie na ocenę partii i gabinetu? Czy otwieranie teraz ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu jest potrzebne? Co dalej z KRS?

– Z Mateuszem Morawieckim były wiązane nadzieje także po stronie opozycyjnej. Chodziło o takie uspokojenie dyskursu i skierowanie go na tory bardziej gospodarcze. Z rządu zniknęli najbardziej kompromitujący ministrowie: Macierewicz, Waszczykowski i Szyszko. Wszyscy myśleli, że będzie skupienie na gospodarce. Tymczasem stał się twarzą ustawy o IPN, która nie wyszła spod niego pióra. Był pierwszym z polityków, który zaczął ją bardzo bronić – mówi Paweł Wroński dziennikarzy Gazety Wyborczej.

– Ja odbieram Mateusza Morawieckiego, jako przekazanie sterów komuś, kto ma bardziej własną koncepcję. Myślę, że Jarosław Kaczyński z obecnym premierem, tę koncepcję wielokrotnie omawiali, jeszcze przed powstaniem rządu. Prezes Prawa i Sprawiedliwości sądzi, że Mateusz Morawiecki pójdzie w pewnych ramach własną drogą. Samodzielność tego premiera jest moim zdaniem większa niż Beaty Szydło – mówi Łukasz Warzecha dziennikarz tygodnika Do rzeczy.


shutterstock_1038344089 prawo 1200.jpg
Czy produkujemy za dużo prawa?

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której oprócz ekspertów wypowiedzieli się nasi słuchacze. 

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Paweł Wroński (dziennikarz, Gazeta Wyborcza), dr Kazimierz Kik (politolog), Jeremi Mordasewicz (Konfederacja Lewiatan), Łukasz Warzecha (dziennikarz tygodnika Do rzeczy), dr Grzegorz Lewicki (ekspert Fundacji Pułaskiego), Roman Przasnyski (główny analityk Gerda Broker)
Data emisji: 22.03.2018
Godzina emisji: 12.08

kw

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Polecane