Życie na pełnej petardzie księdza Jana Kaczkowskiego

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Życie na pełnej petardzie księdza Jana Kaczkowskiego
Ks. Jan KaczkowskiFoto: By MEDIA WNET (Ks Jan Kaczkowski) [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

Duchowny rzymskokatolicki, prezbiter, doktor nauk teologicznych, bioetyk, twórca Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio. Jaki był naprawdę ksiądz Jan Kaczkowski?

Posłuchaj

Niezwykła biografia księdza Jana Kaczkowskiego (Czas niezwykły/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

12 marca ukazała się pierwsza biografia duchownego pod tytułem "Jan Kaczkowski. Życie pod prąd" autorstwa Przemysława Wilczyńskiego. W książce znalazły się m.in. rozmowy z ponad stu osobami i niepublikowane dotąd fotografie.


xx 

W audycji "Czas niezwykły" Przemysław Wilczyński przyznał, że gdy pojawiła się propozycja spotkania z księdzem Janem Kaczkowskim (zm. 2016), nie był nią zachwycony. – Po trzech, może pięciu, minutach rozmowy przestałem jednak żałować, że to zadanie zostało mi przydzielone – podkreślił i opowiedział, jakie wrażenie wywarł na nim duchowny.

– Poznawałem go z kolejnych wywiadów prasowych i z książek, które współtworzył. W którymś momencie obudziła się we mnie taka ciekawość – co to był za człowiek przed chorobą [kilka miesięcy przed rozmową Wilczyńskiego z ks. Kaczkowskim u duchownego zdiagnozowano glejaka mózgu], jak wyglądało jego życie? – wskazał gość Trójki.

Czego można się dowiedzieć z biografii duchownego? Co zaskoczyło jej autora? Skąd wziął się tytuł? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji "Czas niezwykły", w której można także posłuchać rozmowy Kuby Witkowskiego z ojcem księdza Jana Kaczkowskiego Józefem Kaczkowskim.

W cyklu "Na wyciągnięcie ręki" mówiliśmy o bezpłatnych warsztatach Fundacji "Nagle sami" dotyczących dobrych praktyk HR w sytuacji straty bliskiej osoby przez pracownika. Szefowa Facebooka Sheryl Sandberg w książce "Opcja B" opowiedziała, jak traumatycznym przeżyciem było dla niej powitanie w firmie po śmierci jej męża. Jej współpracownicy omijali ją z daleka.

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Autorka: Elżbieta Korczyńska
Gość: Przemysław Wilczyński (autor książki "Jan Kaczkowski. Życie pod prąd")
Data emisji: 20.03.2018
Godzina emisji: 23.07

kk/kw

Polecane