Jak poprawić samopoczucie na wiosnę?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jak poprawić samopoczucie na wiosnę?
Zdjęcie ilustracyjneFoto: makar avetisyan/shutterstock.com

Dziś jeden z dwóch dni w roku, kiedy dzień i noc są równe i trwają po 12 godzin. Dla niektórych zmiana pory na cieplejszą może być przyczyną złego samopoczucia i sezonowego obniżenia nastroju. Naprawdę wielu z nas ogarnia wiosenna niemoc.

Posłuchaj

Ruch i fototerapia lekiem na wiosenne przemęczenie (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Jesteśmy zmęczeni, apatyczni, niechętni. Zresztą, trudno się dziwić. Wchodzimy w wiosenny czas, kiedy temperatura powietrza waha się od +10 do -10. Presja społeczna, by czuć się dobrze sprawia, że ludzie są jeszcze bardziej przybici - tak wynika z badań naukowców z Uniwersytetu Kalifornijskiego. Jak więc zawalczyć o swoje zdrowie i powitać wiosnę w dobrej kondycji?

- Fizycznie? To proste. Ćwiczyć, biegać, ruszać się, spacerować. Każdy tyle, ile może. Jeść owoce, warzywa, czasami chude mięso. Żyć blisko natury – to nasz wyjątkowy atut. Jeśli pogoda będzie byle jaka, postawić na fototerapię, czyli dogrzewać się i nie siedzieć w półmroku. Na wiosnę warto też mieć więcej cierpliwości wobec mężczyzn. Kiedy kobieta rozmawia z mężczyzną, nawet przez telefon, to słabną mu zdolności umysłowe – tłumaczyła Grażyna Dobroń.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.     

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń
Data emisji: 20.03.2018
Godzina emisji: 11.16

abi

Polecane