Czy projekt Fundacji Życie i Rodzina należy przyjąć?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czy projekt Fundacji Życie i Rodzina należy przyjąć?
Przewodniczący komisji Stanisław Piotrowicz (C) podczas obrad sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, 19.03.2018. Komisja ma zaopiniować obywatelski projekt "Zatrzymaj aborcję", który znosi możliwość przerwania ciąży ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płoduFoto: PAP/Rafał Guz

Sejmowa Komisja Sprawiedliwości zajęła się projektem nowelizacji ustawy aborcyjnej, pod którym Fundacja Życie i Rodzina zebrała 830 tysięcy podpisów.

Posłuchaj

Czy projekt Fundacji Życie i Rodzina zostanie zrealizowany? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

shutterstock_1038344089 prawo 1200.jpg
Czy produkujemy za dużo prawa?

Projekt zakłada likwidację prawa do aborcji w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu. W ostatnią niedzielę przed siedzibami biskupów w całej Polsce zorganizowano protesty.

– Podstawą naszej cywilizacji jest poszanowanie prawa do życia. Sytuacja, w której ludzie niepełnosprawni są tego prawa pozbawiani, jest czymś, co nie powinno mieć miejsca w nowoczesnym społeczeństwie – mówi Jacek Januszewski z Fundacji Życie i Rodzina.

– Jeżeli spojrzymy na ostatnie badania opinii publicznej, to poparcie dla bardziej restrykcyjnych przepisów związanych z wykonywaniem prawa do aborcji w polskim społeczeństwie maleje – twierdzi Paulina Piechna-Więckiewicz z Komitetu Ratujmy Kobiety.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której oprócz ekspertów wypowiadali się nasi słuchacze. 

shutterstock_1043735902 samochod pijany 1200.jpg
Jak karać za jazdę pod wpływem narkotyków?

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Jacek Januszewski (Fundacja Życie i Rodzina), Mariusz Dzierżawski (Fundacja Pro Prawo do Życia), dr Anita Kucharska-Dziedzic (Stowarzyszenie BABA), Paulina Piechna-Więckiewicz (Komitet Ratujmy Kobiety, Stowarzyszenie Inicjatywa Polska), Tomasz Terlikowski (Telewizja Republika), Joanna Scheuring-Wielgus (posłanka, .Nowoczesna)
Data emisji: 20.03.2018
Godzina emisji: 12.08

kw/mk

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:


Polecane