Hollywood Vampires, czyli najnowsza rockowa supergrupa

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Hollywood Vampires, czyli najnowsza rockowa supergrupa
Hollywood VampiresFoto: Antonio Scorza/Shutterstock.com

Alice Cooper to legenda i ikona muzyki rockowej. O swoim najnowszym projekcie, zespole Hollywood Vampires, założonym wraz z gitarzystą Aerosmith Joe Perrym i aktorem Johnnym Deppem opowiadał Piotrowi Stelmachowi.


shutterstock_cris cornell 1200.jpg
Historyczny wywiad z Chrisem Cornellem na antenie Trójki

Hollywood Vampires pojawią się na koncercie w Polsce w czerwcu. Na ich debiutanckiej płycie, poza trzema "ojcami-założycielami", pojawiło się wielu innych wykonawców. Co sprawiło, że trójka niepowiązanych ze sobą dotychczas artystów postanowiła założyć wspólny zespół? – Pracowałem z Johnnym Deppem na planie filmu "Mroczne cienie". Pewnego dnia, wieczorem, mój zespół miał grać koncert w klubie, do którego zaprosiłem Johnny'ego. Wiedziałem, że gra na gitarze. I grał z nami całą noc! Zdałem sobie sprawę, jak dobrym jest gitarzystą. Opowiedziałem mu o naszym klubie w Los Angeles – Hollywood Vampires, w którym bywali John Lennon, Keith Moon, Ringo Starr i inni. Powiedziałem mu, że wszyscy oni już się wykruszyli. On na to, że może założylibyśmy zespół ku ich czci. Spodobał mi się ten pomysł i nagle pojawił się Joe Perry, który również zdecydował się wziąć w tym udział – opowiada Alice Cooper.

W projekt wstępnie zaangażowani byli tacy muzycy, jak basista Duff McKeegan i perkusista Matt Sorum, znani przede wszystkim z występów w Guns N' Roses. Finalnie jednak nie stali się oni członkami grupy. Kto wystąpi z Hollywood Vampires latem na warszawskim Torwarze? U kogo lekcje gry na gitarze pobiera Joe Perry? Tego dowiedzieć się można z pełnego nagrania rozmowy.

Tu można posłuchać pierwszej godzinz audycji z 17 marca 2018 >>>

Tu można posłuchać drugiej godzinz audycji z 17 marca 2018 >>>

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której Piotr Stelmach rozmawiał również z Darią Zawiałow.

***

Tytuł audycji: Myśliwiecka 3/5/7
Prowadzi: Piotr Stelmach
Goście:
 Alice Cooper (wokalista zespołów Alice Cooper, Hollywood Vampires), Daria Zawiałow (piosenkarka)
Data emisji: 17.03.2018
Godzina emisji: 17.11, 18.08

ml/gs

Polecane