Adam Makowicz: codziennie pracuję nad muzyką

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Adam Makowicz: codziennie pracuję nad muzyką
Adam MakowiczFoto: Piotr Kordaszewski/Polskie Radio

Gościem audycji był Adam Makowicz. 16 marca miała premierę jego płyta pt. "Swinging Ivories", wydana przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia.

Posłuchaj

Adam Makowicz gościem Piotra Barona (LP Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Adam Makowicz jest wyśmienitym polskim pianistą jazzowym, mistrzem improwizacji. Uhonorowany wieloma odznaczeniami cywilnymi, między innymi Komandorskim Krzyżem Zasługi. Wydany właśnie album "Swinging Ivories" jest płytą koncertową, zarejestrowaną w listopadzie 2017 roiku w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.


Adam Makowicz i Piotr Baron Adam Makowicz i Piotr Baron

– Współcześnie ludzie często gromadzą muzykę w formie elektronicznej. Ja wolę mieć w ręku płytę, z dokładnymi opisami utworów, muzyków – mówi Adam Makowicz. – Na "Swinging Ivories" znalazło się kilka klasyków, pięknych melodii Ellingtona, Gershwina, ale i moich autorskich kompozycji. W najbliższym czasie wracam do USA, gdzie mam już zaplanowane kilka koncertów. Codziennie pracuję nad muzyką, niewiele się u mnie zmienia od lat. Natomiast do samego Studia Koncertowego im. Witolda Lutosławskiego chętnie bym wrócił. I to nieraz – podkreśla pianista.

Zapraszamy do wysłuchania pełnej rozmowy z Adamem Makowiczem w dołączonym nagraniu.

***

Album można kupić na stronie sklep.polskieradio.pl >>> 

***

Tytuł audycji: LP Trójka
Prowadzi: Marek Niedźwiecki
Gość: Adam Makowicz (pianista)
Data emisji: 16.03.2018
Godzina emisji: 10.14

ml/mk

Polecane