W polskim kinie trwa znakomita passa Arkadiusza Jakubika

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
W polskim kinie trwa znakomita passa Arkadiusza Jakubika
Arkadiusz Jakubik występował również w Operetce Warszawskiej i Teatrze Rampa w Warszawie (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Wojciech Kusiński/PR

W 2017 roku aktor był dwukrotnie nominowany do Polskich Nagród Filmowych Orły za pierwszoplanową rolę w filmie "Wołyń" i za drugoplanową rolę w filmie "Jestem mordercą". W tym roku jest nominowany w kategorii najlepsza drugoplanowa rola męska. Polska Akademia Filmowa doceniła jego role w filmach "Najlepszy" i "Cicha noc", za obie przyznając mu nominacje do Orłów 2018.

Posłuchaj

Ryszard Jaźwiński rozmawia z Arkadiuszem Jakubikiem (Fajny film/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Dzięki nominacjom zestawia się te dwa filmy i dwie role Arkadiusza Jakubika. – Dla mnie to były fantastyczne przygody. Zwłaszcza, że mam takie wrażenie, że udało mi się stworzyć dwie zupełnie różne postacie. Mój bohater z "Najlepszego" ma rys komediowy. Kiedy byłem z rodziną na normalnym pokazie w kinie, to po jego kwestiach widownia reagowała śmiechem. Do ról komediowych zawsze podchodzę śmiertelnie poważnie. Jestem zdania, że trzeba je grać jak największe tragedie. Tylko wtedy jest szansa, żeby to była postać zabawna i prawdziwa – mówił aktor.

Jak w takim razie podchodzi do dramatycznej roli w "Cichej nocy"? – Znalazłem w tym scenariuszu kawałek swojego życia. Musiałem odgrzebać pewne sprawy. Krótko mówiąc, mój nieżyjący dzisiaj tata w 1986 roku wyjechał za granicę również w celach zarobkowych i nie było go przez 9 lat. Pamiętam ten czas, gdy moja mama wychowywała dwóch synów i pamiętam, co się działo, gdy po tych 9 latach ojciec wrócił i jak ciężko było odbudować relacje ojcowsko-synowskie – powiedział aktor.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Arkadiusz Jakubik (aktor)
Data emisji: 14.03.2018 
Godzina emisji: 10.45

abi/mk

Polecane