Piotr "Glaca" Mohamed: szukam namacalnego brzmienia

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Piotr "Glaca" Mohamed: szukam namacalnego brzmienia
Kadr z teledysku Glacy do utworu "Człowiek" z gościnnym udziałem KoryFoto: YouTube

– Fascynuje mnie melodia, ale i hałas. Uwielbiam to, co sam nazywam "organicznym dźwiękiem" – mówi Piotr "Glaca" Mohamed

Posłuchaj

Piotr "Glaca" Mohamed gościem Hirka Wrony (Polski bit/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Piotr "Glaca" Mohamed to postać dobrze znana na polskiej scenie rockowej. Jest aktywnym muzykiem od prawie 30 lat. W tym czasie występował w zespołach Sweet Noise, My Riot i kilku innych projektach, jak M.T. Void czy Serce. Wystąpił też gościnnie na albumach wielu innych wykonawców. 6 kwietnia bieżącego roku ukazać się ma jego solowa płyta zatytułowana "Zang".

– Sweet Noise jest moim trudnym dzieckiem. To wciąż mój ukochany band. Mam kontakt z chłopakami i myślę, że nie jest to zamknięty projekt. Chciałbym zrealizować kolejny materiał z tym składem, ale najpierw chcę odbić się płytą solową – mówi "Glaca". Pierwszym utworem promującym solowy album Piotra Mohameda jest "Człowiek" z gościnnym udziałem Kory. – "Krakowski spleen" jest dla mnie ważną piosenką. Lubiłem ją w całości, ale gdybym w młodości umiał robić loopy, to zapętlałbym sobie w nieskończoność refren. Niewiele muzyki tak fizycznie i psychicznie przenosiło mnie w inny wymiar. "Człowiek" nie miał być coverem utworu Maanamu, ale gdy posłuchałem sobie muzyki stworzonej przez Sherlocka, to "Krakowski spleen" wpasował mi się tam idealnie. Po dwóch latach prób w końcu udało mi się porozmawiać z Korą i to, że udało się z nią nagrać ten utwór, było dla mnie niezwykłym przeżyciem – mówi muzyk.

Jakie jeszcze niespodzianki czekają na słuchaczy na płycie "Zang"? Kogo jeszcze do współpracy zaprosił Piotr "Glaca" Mohamed i jakimi kryteriami się kierował? Zapraszamy do słuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Polski bit
Autor: Hirek Wrona
Gość: Piotr "Glaca" Mohamed (muzyk)
Data emisji: 10.03.2017
Godzina emisji: 00.03

ml/mk

Polecane