Marzec 1968 na Politechnice Warszawskiej

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Marzec 1968 na Politechnice Warszawskiej
Warszawa, 20.03.1968. Na znak protestu przeciwko represjom wobec kolegów z Uniwersytetu Warszawskiego studenci Politechniki Warszawskiej okupują gmach swojej uczelniFoto: PAP/Tadeusz Zagoździński

W 1968 roku Władysław Grodecki był studentem Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej. Do momentu rozpoczęcia wydarzeń marcowych nie interesował się polityką.

Posłuchaj

Pięćdziesiąt lat od wydarzeń Marca '68 (Reportaż/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

pap_20170920_2UM pwpw1200 pap.jpg
Powstanie Warszawskie. "To był najważniejszy czas"

Marzec 1968 roku całkowicie to zmienił. Brał udział w protestach i strajku okupacyjnym na Politechnice Warszawskiej. Trwał w nim do samego końca. Do dziś ma w domu trzy zeszyty z notatkami z tamtego czasu i zbiór ówczesnych ulotek i manifestów. Mówi, że był to jeden z najważniejszych momentów w jego życiu.

– Polityka mnie wtedy nie obchodziła. Wszyscy studenci się tym nie interesowali. Zmieniło się to w 1968 roku. Wtedy dopiero zaczęli się interesować, ale potrzebna była lekcja historii. Jaka? Pałka gumowa, jak zaczęli nią okładać studentów – mówi Władysław Grodecki.

Student Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej szczegółowo opowiada o wydarzeniach z marca 1968 roku. Co dokładnie działo się pięćdziesiąt lat temu? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

Serwis Polskiego Radia Marzec '68 Serwis Polskiego Radia Marzec '68

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Studencki marzec"
Autorka reportażu: Ewelina Karpacz-Oboładze 
Data emisji: 8.03.2018
Godzina emisji: 18.11

kw/mk

Polecane