"Nielegalny". Trevor Noah i jego wspomnienia

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Nielegalny". Trevor Noah i jego wspomnienia
Fragment okładki książki "Nielegalny. Moje dzieciństwo w RPA" Trevora Noaha.Foto: mat. prasowe

Gościem środowej audycji "Do południa" był Marcin Meller, który z Katarzyną Borowiecką rozmawiał o książce "Nielegalny. Moje dzieciństwo w RPA" Trevora Noaha.

Posłuchaj

Katarzyna Borowiecka i Marcin Meller rozmawiają o książce "Nielegalny. Moje dzieciństwo w RPA" (Do południa/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Okładka książki "Nielegalny. Moje dzieciństwo w RPA" Trevora Noaha Okładka książki "Nielegalny. Moje dzieciństwo w RPA" Trevora Noaha

"Nielegalny. Moje dzieciństwo w RPA" to wspomnienia znanego amerykańskiego satyryka, Trevora Noaha, który dorastał w trudnych warunkach w czasach apartheidu w Republice Południowej Afryki. – Autor książki to gospodarz jednego z głównych programów satyrycznych w USA, jest megagwiazdą. "Nielegalnym" był, bo urodził się w RPA z nielegalnego w tamtych czasach związku czarnoskórej kobiety i białego mężczyzny. Zaczynał jako komik, stand-uper, a następnie przeniósł się do Ameryki, gdzie zrobił oszałamiającą karierę – opowiada Marcin Meller.

Książka mówi o czasie, który Trevor Noah spędził w kraju, z którego pochodzi. Historia, dzięki talentowi komediowemu jej autora, choć ciężka, pełna trudnych wspomnień, utrzymana jest w stylu, który pozwala na łatwy odbiór. – On ma to socjologiczne podejście do rzeczywistości. Dostrzega drobiazgi, małe sytuacje, a następnie odchodzi od nich, by dokonać większej analizy – mówi gość audycji.

Obecnie planowana jest ekranizacja książki "Nielegalny. Moje dzieciństwo w RPA". Więcej na ten temat w dołączonym nagraniu audycji. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka
Gość: Marcin Meller (dziennikarz)
Data emisji: 7.03.2018
Godzina emisji: 10.26

ml/mk

Polecane