Czy ustawa dotycząca kredytów jest potrzebna?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czy ustawa dotycząca kredytów jest potrzebna?
Shutterstock.com/JETACOM AUTOFOCUSFoto: Shutterstock.com/JETACOM AUTOFOCUS

Za nami pierwsze spotkanie specjalnej podkomisji sejmowej, która zajmuje się projektem ustawy dotyczącej przewalutowania kredytów frankowych.

Posłuchaj

Co zmieni nowa ustawa o kredytach? (Za a nawet przeciw/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

office-1209640_1920 biznesmen 1200.jpg
Czy wolność gospodarcza u nas ma się dobrze?

Chodzi o wejście w życie przepisów, które ułatwia "frankowiczom" zamianę kredytów denominowanych we franku szwajcarskim na złote. Nie zawsze będzie to opłacalne, ale decydować mają klienci banków.

– Trzeba zadać teraz pytanie: czy ta ustawa w ogóle rozwiązuje problem tzw. kredytów frankowych, które w tej chwili mamy zaciągnięte na ponad 100 miliardów złotych? Moim zdaniem nie. Oczywiście, trzeba wesprzeć ludzi i to bez względu na to jaki mają kredyt. Jeśli np. stracili prace, są chorzy lub jakieś inne nieszczęście ich dotknęło. Tacy ludzie potrzebują wsparcia, ale to są jednostki – mówi Janusz Szewczak, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

–  Ta ustawa, w tym kształcie, jest na pewno do głębokiego i szerokiego doprecyzowania. Zwykły obywatel nic tu nie będzie finansował, bo niby z jakiej racji? – twierdzi Aneta Wydrzyńska,sekretarz Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu. – Warto też pamiętać, że ta ustawa dotyczy wszystkich kredytobiorców, a nie tylko "frankowiczów" – dodała.  

Jakie zdanie na ten temat mają pozostali eksperci i nasi słuchacze? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski 
Goście: Janusz Szewczak (poseł, Prawo i Sprawiedliwość), dr Janusz Grobicki (Centrum im. Adama Smitha), Roman Sklepowicz (prezes Stowarzyszenia Pokrzywdzonych Przez System Bankowy i Prawny), Aneta Wydrzyńska (sekretarz Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu), prof. Elżbieta Mączyńska (Szkoła Główna Handlowa, Polskie Towarzystwo Ekonomiczne), Jarosław Janecki (główny ekonomista banku Societe Generale)
Data emisji: 5.03.2018
Godzina emisji: 12.08

kw/ml

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Polecane