Julia Pietrucha "Postcards From The Seaside"

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Julia Pietrucha "Postcards From The Seaside"
Zdjęcie ilustracyjneFoto: YouTube

To druga solowa płyta Julii Pietruchy. Premiera albumu odbyła się 9 marca. 

"Postcards From The Seaside" to nowe kompozycje, niekiedy smagane zimowym nadmorskim wiatrem, wzbogacone o mocniejsze brzmienia, przeplatane delikatnymi balladami. Folkowe melodie, chwilami zabarwione elementami elektroniki. Klimat pozostał jednak akustyczny, a subtelne dźwięki ukulele łączą się między innymi z puzonem nadając momentami płycie bałkańskiego sznytu. 

"Kilka miesięcy po premierze pierwszej płyty przeprowadziłam się nad morze, które bardzo szybko stało się dla mnie inspiracją do napisania utworów na drugi album. Materiał powstał w niecały rok. Było to dla mnie nowością, jako że utwory na Parsley’a zbierałam i dopieszczałam latami.

Dźwięki płynęły zewsząd. Jeśli nie zostały uchwycone podczas spacerów nam morzem, to pojawiały się w innych nieoczekiwanych okolicznościach, jak choćby podczas zespołowych podróży busem na koncerty.

Julia Pietrucha Julia Pietrucha fot. Robert Baka

Nowy album, podobnie jak poprzedni, wydam niezależnie. Po raz kolejny pozwoli mi to zachować moją muzyczną tożsamość i wyrazić się w pełni tak jak tego pragnę. Największą nagrodą są słuchacze, którzy upewniają mnie w przekonaniu, że podążam dobrą drogą. Z niecierpliwością czekam jak zostaną przyjęte nowe utwory, a w szczególności tych kilka napisanych po raz pierwszy w języku polskim.

Nowe kompozycje, niekiedy smagane zimowym nadmorskim wiatrem, wzbogacone o mocniejsze brzmienia, przeplatane są delikatnymi balladami. Nie zabraknie oczywiście moich ukochanych folkowych melodii, chwilami zabarwionych elementami elektroniki. Klimat wciąż pozostaje jednak akustyczny. Do już dobrze znanych nam instrumentów dołączyła mandolina i puzon. Do współpracy zaprosiłam tych samych wspaniałych twórców, z którymi rozpoczęłam przed dwoma laty tę muzyczną podróż.

Premiera albumu otworzy tym samym wiosenną trasę koncertową, którą, jak to na płytę inspirowaną morzem przystało, rozpoczynamy w bliskim memu sercu Gdańsku. Zagramy w największych miastach Polski. W pięknych obiektach teatralnych, filharmoniach i na nowoczesnych scenach. Mamy nadzieję zobaczyć tam Państwa radosnych jak budząca się do życia wiosna." – Julia Pietrucha

Lista utworów:

 1. Sailor
 2. Friends
 3. Ewka
 4. Unda Da Sea
 5. Niebieski
 6. Medea
 7. Wasted
 8. Nie Potrzebujemy Nic
 9. Mindless
 10. Who Knows
 11. Small Town
 12. Heaventually

mat. prasowe

Polecane