Dorota Kobiela przed oscarową nocą

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Dorota Kobiela przed oscarową nocą
Jedna z ręcznie namalowanych klatek z filmu "Twój Vincent"Foto: mat. promocyjne

Przed nami oscarowa noc. Wśród nominowanych produkcji znalazł się "Twój Vincent". Reżyserka filmu Dorota Kobiela zdradziła, co czuje przed jednym z najważniejszych wieczorów w jej życiu. 

Posłuchaj

Dorota Kobiela przed rozdaniem Oscarów (Trójkowo, filmowo)
+
Dodaj do playlisty
+

Plakat promujący film "Twój Vincent" Plakat promujący film "Twój Vincent"

Reżyserka filmu "Twój Vincent" od tygodnia jest już w Los Angeles i przygotowuje się do gali, na którą skierowane są oczy całego świata. Jak mówi, pogoda w Kalifornii nie rozpieszcza, jednak to może być dobry znak. 

– Teraz w Los Angeles pada i jest to nietypowe, ale gdy film "Ida" zdobywał Oscara, również padało – śmieje się Dorota Kobiela.


– Jest tutaj nasz cały team. Co będzie wieczorem, zobaczymy. Przez to, że na wynik nie mam żadnego wpływu, to mówię sobie, żeby się nie stresować. To przecież i tak nic nie zmieni. Reprezentuję nasz film, więc na gali muszę dobrze wyglądać i przede wszystkim być wypoczęta  – dodaje reżyserka. Przypomnijmy: ceremonia wręcznia Oscarów odbędzie się już tej nocy. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której ponadto:

  • spotkanie z Anetą Kopacz – wspomnienia związane z nominacją do Oscara (2015 – najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny "Joanna"), premiera telewizyjna  serial "Art.-B. Made in Poland";
  • spotkanie z Pawłem Łukomskim, reżyserem filmu "Klechdy" oraz Jackiem Sokołowskim perkusistą grupy Rigor Mortiss (muzyka do filmu) po sukcesach w Stanach Zjednoczonych (3 nagrody LAIFFA – Los Angeles Independent Film Festival Awards dla najlepszego krótkiego horroru, za najlepsze zdjęcia i muzykę) oraz kolejnych w Kanadzie;
  • aktualności filmowe;
  • muzyka filmowa.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński
Goście: Dorota Kobiela (reżyserka), Aneta Kopacz (reżyserka), Paweł Łukomski (reżyser), Jacek Sokołowski (muzyk, perkusista) 
Data emisji: 4.03.2018
Godzina emisji: 14.08

kw/mk

Polecane