Władysław Kosiniak-Kamysz o rezolucji PE ws. Polski: sankcje nie są sposobem na zmianę polityki zagranicznej rządu polskiego

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Władysław Kosiniak-Kamysz o rezolucji PE ws. Polski: sankcje nie są sposobem na zmianę polityki zagranicznej rządu polskiego
Władysław Kosiniak-Kamysz Foto: Trójka

– Nasze zdanie się nie zmieniło, nie bierzmy udziału w tych głosowaniach, bojkotujemy je – wyjaśniał w "Salonie politycznym Trójki" lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Posłuchaj

Władysław Kosiniak-Kamysz przekonuje, że rezolucje PE przeciwko Polsce nie zmienią polityki rządu (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Parlament Europejski poparł w czwartek w rezolucji działania KE w sprawie uruchomienia wobec Polski art. 7 traktatu o UE. Spośród 617 obecnych na sali europosłów za rezolucją opowiedziało się 422, przeciw było 147, a 48 wstrzymało się od głosu.

Władysław Kosiniak-Kamysz tłumaczył w radiowej Trójce, że PSL nie wzięło udziału w głosowaniu, gdyż nie zmieni ono polityki polskiego rządu.

 Sankcje nie są jakimkolwiek sposobem na zmianę polityki zagranicznej rządu polskiego, gdyż do tego trzeba wygrać wybory i w ten sposób zmienić złą politykę zagraniczną, z którą się w wielu miejscach nie zgadzamy – zwracał uwagę lider ludowców.  Sankcje mogą uderzyć w naszych rodaków, a na to się nigdy nie zgodzimy. Ani te rezolucje nie polepszają jakości życia w Polsce, ani nie zmieniają postępowania rządu. To naprawdę nie ma sensu, nie ma co brać w tym udziału – zaznaczył.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" "Śniadanie w Trójce".

W czwartek europarlament wybrał również nowego wiceprzewodniczącego  europosła PiS Zdzisława Krasnodębskiego. Zastąpił on Ryszarda Czarneckiego, odwołanego wcześniej za słowa dotyczące europoseł Róży Thun.

Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział, że PSL poparło kandydata PiS, gdyż "zawsze głosuje za Polakami". Przypomniał, że jego ugrupowanie wcześniej z tego samego powodu udzieliło popracia Januszowi Wojciechowskiemu, chociaż ten wcześniej "zdradził PSL, odszedł z partii".

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Władysław Kosiniak-Kamysz (szef PSL)
Data emisji: 2.03.2018
Godzina emisji: 8.14

pp/mk

Polecane