Nie tylko Brama Brandenburska i currywurst, czyli "Trójka – jesteśmy połączeni" w Berlinie!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Nie tylko Brama Brandenburska i currywurst, czyli "Trójka – jesteśmy połączeni" w Berlinie!
Zdj. ilustracyjneFoto: RossHelen/Shutterstock.com

Jak dziś żyje się ludziom, zwłaszcza młodym, w stolicy Niemiec? Co jest takiego magicznego w tym mieście, że przyciąga przybyszów, ale nie tylko artystów, z całego świata? A wreszcie – czy Mur Berliński wciąż dzieli i kim jest Ampelmann?

Posłuchaj

Historyczne miejsca na mapie Berlina (Zapraszamy do Trójki – ranek)
+
Dodaj do playlisty
+

O tym wszystkim i wielu innych ciekawych rzeczach dowiedzieliśmy się w Programie 3 Polskiego Radia w środę 28 lutego – dzięki relacjom Pauliny Kozion.

Dziennikarze z ul. Myśliwieckiej kontynuują reporterskie podróże po świecie w ramach cyklu "Trójka – jesteśmy połączeni". A wszystko po to, by przybliżyć słuchaczom historię i teraźniejszość – zarówno tych znanych (czasem tylko pozornie), jak i bardziej egzotycznych państw. Kolejnym miejscem, które odwiedzi Program 3 będzie Berlin.


Paulina Kozion w Berlinie Paulina Kozion w Berlinie

"Ich bin ein Berliner" ("Jestem berlińczykiem") – te słowa wiele lat temu wypowiedział prezydent USA John F. Kennedy. Niektórzy twierdzą, że popełnił błąd i wyszło, że jest… pączkiem. W każdym razie, do dziś wielu ludzi z całego świata chce być Berlińczykami i swoje marzenie realizuje, bo Berlin to jedno z najbardziej otwartych i wielokulturowych miast Europy – mówi Paulina Kozion, która opowiadała słuchaczom Trójki, dlaczego Berlin jest tak fascynującym miejscem.

Jej relacji będzie można było posłuchać w środę 28 lutego w porannym i popołudniowym wydaniu "Zapraszamy do Trójki" oraz audycji "Do południa".

Akcja "Trójka – jesteśmy połączeni" realizowana jest od 2016 roku – przy współpracy z LOT-em. W jej ramach dziennikarze Programu 3 odwiedzili do tej pory: Seul, Tbilisi, WenecjęTel Awiw i Jerozolimę, Los Angeles, Pulę, Podgoricę, Odessę, Kluż-NapokęKaliningrad oraz Nowy Jork.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranekDo południa, Zapraszamy do Trójki – popołudnie
Prowadzą: Marcin ŁukawskiKatarzyna Borowiecka, Marcin Pośpiech
Autorka materiałów reporterskich:
Paulina Kozion
Data emisji:
28.02.2018
Godziny emisji: 6.20, 7.42, 10.31, 16.21, 17.24

Polecane