Siostra Małgorzata Chmielewska: w życiu chodzi o miłość

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Siostra Małgorzata Chmielewska: w życiu chodzi o miłość
Siostra Małgorzata Chmielewska i Katarzyna StoparczykFoto: Ewa Redel

–  Jeśli nie będziemy żyli miłością, będziemy nieszczęśliwi. Miłość może być bardzo różna, ale jej wspólnym mianownikiem jest radość bycia z drugim człowiekiem i jego akceptacja. Chęć, żeby był szczęśliwym – podkreśla gość audycji "Myślidziecka 3/5/7".  

Posłuchaj

Siostra Małgorzata Chmielewska o najważniejszych wartościach (Myślidziecka 3/5/7/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+
"

Małgorzata Chmielewska Moje zacięcie estetyczne z ludzkiego punktu widzenia, to przywracanie piękna tam, gdzie go nie ma 

Jest niezwykle ruchliwa, mocno ściska dłoń, potrafi tak spojrzeć w oczy, że człowieka przeszywa dreszcz. Nie interesują ją okrągłe słówka. Wali prosto z mostu, a kiedy trzeba, potrafi rzucić mocniejszym słowem. Nie stroni do papierosów, a w internecie sprzedaje… gatki. Ale najważniejsi są dla niej ci, na których wszyscy położyli już przysłowiowy krzyżyk. Współmieszkańcy Domów Wspólnoty Chleb Życia. Obecnie wspólnota prowadzi 8 domów dla bezdomnych. 

Siostra Małgorzata Chmielewska w audycji "Myślidziecka 3/5/7" opowiadała o opiece nad swoimi adoptowanymi dziećmi, z których najstarsze ma już wnuki. Jak przyznaje, właśnie dzieci dziś jej mówią, że "jest tak stara, że się od tego mózg marszczy". W rozmowie z Katarzyną Stoparczyk siostra Małgorzata Chmielewska mówiła o tym, kiedy "zapomina żyć" i co sprawia jej przyjemność.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której siostra Małgorzata Chmielewska odpowiadała m.in. na te pytania, ale także mówiła o... męskiej urodzie. 

staniszkis_1200.JPG
Prof. Jadwiga Staniszkis o tym, co ważne w życiu

***

Tytuł audycji: Myślidziecka 3/5/7
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk 
Gość: siostra Małgorzata Chmielewska (siostra zakonna, przełożona wspólnoty "Chleb Życia", autorka książki "Cerownie życia")
Data emisji: 24.02.2018 
Godzina emisji: 8.10

gs/kw

Polecane