Wyjątkowe pomysły w filmach Guillermo del Toro

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wyjątkowe pomysły w filmach Guillermo del Toro
Guillermo del ToroFoto: Shutterstock.com/Denis Makarenko

W polskich kinach pojawił się właśnie "Kształt wody". Film Guillermo del Toro otrzymał aż 13 nominacji do tegorocznych Oscarów. Dlaczego warto oglądać filmy meksykańskiego reżysera?

Posłuchaj

Guillermo del Toro i jego (nie)zrealizowane pomysły (ABC popkultury - zestaw powiększony/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Guillermo del Toro ma na swoim koncie kilkanaście filmów. Jego ostatnia produkcja podbiła serca widzów i zdobyła kilka prestiżowych nagród. Już niedługo będzie walczyć o tę najważniejszą w kinematografii.


Plakat promujący film "Kształt wody" Plakat promujący film "Kształt wody"

Reżyser ma mnóstwo pomysłów, jednak nie wszystkie realizuje. Okazuje się, że poświęcił on dwa lata na przygotowanie filmu "Hobbit", ale – jak doskonale wiadomo – w końcu to Peter Jackson był odpowiedzialny za filmową adaptację książki Tolkiena. Meksykanin pomógł jedynie w tworzeniu scenariusza do przygód Bilbo Bagginsa. 


W jego filmach bardzo często pojawiają się potwory. Reżyser uwielbia mroczny klimat i elementy grozy. Bartosz Czartoryski, który zna twórczość Guillermo del Toro, opowiadał o fascynacjach artysty. – On nigdy nie krył, że lubi kręcić filmy o potworach i to go najbardziej interesuje. Del Toro powiedział również, że "Kształt wody" jest jego pierwszą produkcją dotykającą poważnych problemów, takich jak seksualność czy brak akceptacji drugiego człowieka. Do tej pory poruszał się w krainie mrocznej baśni. Jego kino było bardziej swawolne – stwierdził krytyk filmowy. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której także rozmowa z Katarzyną Czajką-Kominiarczuk o serialach animowanych.  

***

Tytuł audycji: ABC popkultury – zestaw powiększony
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka
Goście: Bartosz Czartoryski (krytyk filmowy), Katarzyna Czajka-Kominiarczuk (autorka bloga Zwierz Popkulturalny) 
Data emisji: 18.02.2018
Godzina emisji: 12.07

kw/gs

Polecane