Prof. Jadwiga Staniszkis o tym, co ważne w życiu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Prof. Jadwiga Staniszkis o tym, co ważne w życiu
Jadwiga Staniszkis i Katarzyna StoparczykFoto: Renata Szewczak

Prof. Jadwiga Staniszkis, odnosząc się do swoich doświadczeń z dzieciństwa, przestrzega, że "łatwo stać się kimś złym, kiedy ma się poczucie siły".  – Pamiętam te momenty, kiedy działo sie coś złego i staram się, żeby to się nie powtarzało – dodaje. 

Posłuchaj

Prof. Jadwiga Staniszkis o swoich życiowych wyborach (Myślidziecka 3/5/7/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Elżbieta Dzikowska_1200.jpg
Elżbieta Dzikowska – zdobywać niezdobyte, przecierać szlaki

Rozmówczyni Katarzyny Stoparczyk mówiła w audycji o swoich najbardziej ryzykownych decyzjach w życiu. – Zaangażowanie się w politykę w 1968 roku przeciwko ulotkom antysemickim na uniwersytecie. Ten cały ruch antysemicki był straszny. Straciłam wówczas kilkanaście lat pracy, które mogłam poświęcić swojej pracy naukowej, rozwojowi. Pracowałam w bardzo różnych zawodach, żeby utrzymać siebie i córkę. Nie żałuję tego. Uważam, że to był dla mnie problem godności. To, co mogłam osiągnąć, było mniej ważne niż to co zrobiłam dla samej siebie mówiąc "nie" – ocenia po latach gość audycji "Myślidziecka 3/5/7". – Ryzyko, odpowiedzialność, wolność, możliwość wyboru to są ważne sprawy – deklaruje prof. Jadwiga Staniszkis.  

Z czego podczas pobytu w więzieniu prof. Staniszkis szykowała dla siebie tusz do rzęs? Dlaczego ocenia, że wciąż "za mało umie" i czym jest dla niej miłość? Odpowiedzi m.in. na te pytania znajdą Państwo w audycji.


supron 1200.jpg
Andrzej Supron, czyli wrażliwy twardziel

***

Tytuł audycji: Myślidziecka 3/5/7
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk 
Gość: prof. Jadwiga Staniszkis (socjolog, profesor nauk humanistycznych, publicystka)
Data emisji: 17.02.2018 
Godzina emisji: 8.09

gs/mg

Polecane